“Nav tādu, kas nebaidās. Kas saka, ka nebaidās, melo!” – rīdzinieki par teroraktu Nicā

Pievienot komentāru
“Nav tādu, kas nebaidās. Kas saka, ka nebaidās, melo!” – rīdzinieki par teroraktu Nicā
Reuters/Scanpix

Iedzīvotāji pie Francijas vēstniecības Rīgā piemin teroraktā Nicā bojāgājušos. Karogi pie Francijas vēstniecības ēkas, Raiņa bulvārī ir nolaisti pusmastā. Solidarizējoties ar Francijas tautu, iedzīvotāji ielas malā pie žoga noliek ziedus un vainagus – baltas gladiolas, mārtiņrozes un rozes aptītas ar sēru lentēm. Vairāki cilvēki pie vēstniecības apstājas un īsu brīdi piemin bojāgājušos. Aptaujātie izsaka līdzjūtību un atzīst, ka jūt zināmu nedrošību.

“Žēl to cilvēku, ļoti gribētos lai Junkera kungs bišķiņ padomātu par cilvēkiem, par to, ka nedrīkst pieļaut šādas lietas un katra cilvēka dzīvība ir vērtīga,” norāda rīdziniece Iveta.

Pensionārs Linards atzīst: “Diezgan švaka tā drošība ir. Ir jautājums kāpēc viņa tāda ir un, ja pieņemam, ka tas ir kara dēļ, tad karo jau daudzas valstis, tas nāk no musulmaņu puses, vai ne? Uz katru cilvēku tas atstāj iespaidu. Tas jau loģiski. Nav tāda cilvēka, kas nebaidās. Kas saka, ka viņš nebaidās, tas melo!”

“Eiropā ir diezgan nedroši, lielākajās pilsētās ir nedroši braukt un tur, kur pulcējas lieli pūļi, notiek terorakti,” pauž rīdziniece Ieva.

Video

Traģēdija notikusi brīdī, kad tūkstošiem cilvēku vērojuši uguņošanu par godu Francijas ievērojamākajiem nacionālajiem svētkiem – Bastīlijas ieņemšanas dienai.

Cilvēku pūlī, kas atradušies uz promenādes, iebraukusi kravas automašīna, kas triekusies cauri cilvēkiem gandrīz divu kilometru garumā. Tās vadītājs cilvēku virzienā raidījis arī šāvienus.

Foto no terorakta Francijā (brīdinām par nepatīkamiem skatiem)

Šobrīd nav ziņu, ka Nicas teroraktā cietušo vidū būtu arī Latvijas iedzīvotāji. Lai gan Nica ir vieta, kurp dodas pašmāju ceļotāji, Latvijas konsulārajā reģistrā nav ziņu par Nicā esošiem tautiešiem. Tomēr Ārlietu ministrija aicina Latvijas valsts piederīgos, kuri patlaban atrodas Francijas Rivjēras galvaspilsētā Nicā – sazināties ar ministrijas diennakts tālruni ārkārtas situācijām.

Tāpat ministrija aktīvi strādā ar telekomunikāciju operatoriem, lai nosūtītu īsziņas tiem tautiešiem, kuri atrodas attiecīgajā rajonā. Līdzjūtību par asiņaino teroraktu Francijai izteikušas arī Latvijas augstākās amatpersonas – Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, nosodot notikušo teroraktu, uzsverot, ka Latvija ir kopā ar Franciju šajā grūtajā brīdī.