12 komentāri

Divi vīrieši – Toms un Helmuts braukuši no kaimiņvalsts Igaunijas, kad pie Duntes ceļa malā pamanījuši notriektu suni, kas izrādījis dzīvības pazīmes. Vīrieši nosprieduši, ka suni jācenšas glābt, iekrāvuši to mašīnas bagāžniekā un devušies meklēt veterināro klīniku.

Pirmais zvans bijis uz Saulkrastu veterināro klīniku, taču tur diemžēl personāls nebija gatavs palīdzēt, jo beidzies darba laiks. Arī Carnikavā nekas nav izdevies. Ādažos bijuši atsaucīgi ļaudis, taču nav bijusi iespēja palīdzēt, vien ieteikuši braukt uz Juglu. Taču tur personāls, pirms palīdzēt, pieprasījis maksu par suņa ārstniecību. Abi vīrieši ir pārsteigti, ka suns šajā mirklī kļuvis sekundārs, visa runa bijusi ap naudu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidrojot situāciju Latvijas Veterinārārstu ētikas komisijas vadītāja Ilze Pētersone norāda: ”Tam stāstam ir divas puses. Dzīvniekam ir jāsniedz palīdzība. Otra puse ir iespējams klīnika, kur cilvēks viens strādā, un viņam ir bijusi gara diena. Varbūt viņam ir jāiet pēc bērna. Tīri cilvēciski ir saprotams, kāpēc kāds nevar palīdzēt.
Bez tabu: Bet vai par attaisnojumu var minēt to, ka jā, man ir gara diena un tā tālāk?
Ilze Pētersone Nu īsti nē. Protams. Ja ir tāda situācija, būtu ļoti pareizi, ka tas dzīvnieks ir jāapskata.

Vīrieši devās tālāk, līdz kādā no Rīgas veterinārajām klīnikām, neraugoties uz rindu, viņus pieņēma, suni uzreiz lika uz operāciju galda, un par naudu runa sākās tikai pēc tam.  Vīrieši ar klīniku vienojās, ka sākotnēji tiks meklēti suņa saimnieki, bet ja tie netiks atrasti, tad abi vīrieši paši samaksās par notriektā suņa ārstēšanu.

Saimnieki atradās pateicoties vīriešu aktivitātēm sociālajos tīklos, tomēr suni glābt neizdevās.  Taču gan Tomam un Helmutam pēc notikušā ir secinājums  – cilvēkiem nav skaidrs, kā šādās situācijās rīkoties. ”Ir dažādas sabiedriskās organizācijas, klīnikas, utt. Ir cilvēki, kas būtu gatavi, kas būtu palīdzēt nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, taču tiltiņa starp abām pusēm nav nekāda,” uzskata abi vīrieši.

TOP komentāri

 • nika
  0 0 0

  nika

  Nesen pati noķēru lielu badā ilgi klaiņojošu suni un izsaucu Beinerta klīniku. Atbrauca pārstāvis ar mašīnu un paņēma suni. Apgalvoja, ka pēc apskates nogādās suni patversmē. Pēc kādām 2 dienām suņuks atkal klaiņoja pa miskastēm.
 • Lasitāja
  0 0 0

  Lasitāja

  Par šādiem dzīvniekiem jaziņo pašvaldībai, pēc likuma tās atbild par tālāku rīcību. Pašvaldībai jabūt līgumam ar veterinārārstu vai klīniku, vai patversmi, kur arī tiks sniegta palīdzība par attiecīgu samaksu, jo Latvijā ir tikai privātas klīnikas. Ja sazvana veterinārārstu un viņš nevar pieņemt, viņam jāpaziņo tuvākais dakteris vai jāiesaka griezties pašvaldībā. Es līdzīgā gadījumā sazvanīju 112, mani savienoja ar pašvaldības policiju un viss tika atrisināts. Beinerta klīnikai ir līgums ar Rīgas domi.
 • Terēze
  0 0 0

  Terēze

  Mani ļoti satrauc vetārstu attieksme ,man ir pirmais suns ,mēs 3 reizes bijām pie vetārsta,no kurām 2reiz ārsts aplami teica ,ka ir jāoperē(naudas dēļ!!!)Pirmo reizi Keldiša ielā, pavilka acs plakstiņu un teica-redziet jums ir folikulārais konjuktivįts,ir jāoperē zem narkozes.Sunim nekas tāds nemaz nebij,bij alerģija.Otrreiz,Nīcgales ielā, bumbulis pie pēdas bij 3 dienas vecs,atnācām pie ārsta,kurš teica:nevelciet garumā,ātrāk nāciet:operēsim.Bet bumbulis pēc 4 dienām pats pazuda.Tāda sajūta ,ka tie nav ārsti bet naudas dēļ gatavi griezt dzīvnieku,lai tik maksātu!!!Mans suns ir dārgs,tāpēc domā,ka labs loms atnāca...Esmu ļoti sašutusi,ka ārsti negribēja palįdzēt šim notriektajam sunim,ļoti bēdīgi....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl