Nav skaidrības, kas notiks ar ģimenes ārstu streiku

2 komentāri

Nav skaidrības par ģimenes ārstu streika turpmāko norisi.

Ģimenes ārsti uzsāka streiku pirms trīsarpus mēnešiem, lai panāktu kapitācijas naudas palielinājumu, kā arī mudinot Veselības ministriju sakārtot e-veselības sistēmu un saglabāt pašreizējo ģimenes ārstu prakšu darbības principus.

Jūlija vidū streika formu mainīja uz lēno streiku, pieņemot līdz 20 pacientiem dienā, bet pieaugušajiem netika veikta profilakse. Ģimenes ārstu asociācija līdz šodienai gaidīja Veselības ministrijas oficiālu atbildi par izvirzīto prasību izpildi, taču no komentāriem atteicās.

Tikmēr ministrijā skaidro, ka saglabā jau iepriekš izteikto piedāvājumu palielināt kapitācijas naudu jeb maksājumu par prakses uzturēšanu no 1,25 eiro līdz 1,60 eiro, kas būtu 28% pieaugums.

Tostarp ģimenes ārsta algu piedāvāts palielināt par 31%, bet māsu un ārstu palīgu algas par 26%. Kapitācijas naudas pieaugumam 150 eiro apmērā gan pievienoti arī trīs mērķa kritēriji.

Oskars Šneiders
VM Komunikācijas nodaļas vadītājs

Saistībā ar trīs mērķa kritēriju izpildi un vēl papildus daļēju šo kvalitātes naudas palielinājumu, rēķināts, ka kopumā ieskaitot darba samaksas palielinājumu vai atalgojuma daļu ģimenes ārstu prakses ieņēmumi mēnesī palielinātos par 553 eiro, kas ir salīdzinoši liels finansējuma palielinājums.

Turklāt Veselības ministrija ar Ģimenes ārstu asociāciju juridisku šķēršļu dēļ neslēgs arī koplīgumu, ko asociācija bija izvirzījusi kā vienu no pēdējām prasībām pirms 2 nedēļām. Ģimenes ārstu asociācija par turpmākiem soļiem saistībā ar streiku lems nākamajā kopsapulcē.

TOP komentāri

 • Robins Huds
  +3 +3 0

  Robins Huds

  Kads streiks 😂😂😂😂jacer ka nav tik suudigi tie arsti kaa ārsti cik vini streikotaaji....
 • sarkanā arodbiedrība
  +1 +1 0

  sarkanā arodbiedrība

  valsts budžets jāgrauj,kāpēc gan katram kurš atsēdējis lekcijas nepienāktos algas pielikums

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl