Nav neviena, kas sakoptu piedrazoto Lapmežciema pludmali

Komentāri

Nesakārtotās likumdošanas un cilvēku nolaidības dēļ Lapmežciema pludmale pārvēršas par piedrazotu vietu. Vispirms jūra izskalo jūras zāles, kuras neviens nesavāc. Tās uzkrājas un sāk pūt, radot nepatīkamu smaku. Tāpat arī pludmalē manāms, ka cilvēki labprāt dodas pastaigās ar saviem suņiem. Par to liecina nesavāktie dzīvnieku izkārnījumi.

Vietējā iedzīvotāja Aina gan stāsta, ka izskaloto jūras zāļu daudzumu nevar paredzēt – katru gadu tas atšķiras. Taču vietējie to labprāt izmanto savos dārzos, jo ir labs mēslojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr nav skaidrs, kam būtu jākopj Lapmežciema pludmale. Turklāt situāciju sarežģī arī tas, ka tā atrodas Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, kur izmantot tehniku ir liegts. Lapmežciema pārvaldes vadītāja Dace Galandere norāda, ka pludmale nav pašvaldības īpašums un normatīvie akti liedz pašvaldības naudu tērēt objektiem, kas nav pašvaldības pārziņā. Viņa gan atzīst, ka vasaras laikā pašvaldība savāc sadzīves atkritumus, kas paliek pēc atpūtniekiem. Tomēr iespējas rudenī vākt jūraszāles pašvaldībai neesot.

Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina norāda, ka līdz šim pašvaldības uzdevums ir bijis nodrošināt tās teritorijas sanitāro tīrību. Piekrastes zona ir valsts īpašums, par kuru pašvaldībai nav uzdevums rūpēties, taču tās, savu interešu vadītas, parasti ir iesaistījušās pludmales sakopšanā. Viņa arī atklāj, ka iepriekšējā Saeima ir pieņēmusi likumu, kas būs turpmāk atbildīgs par piekrastes tīrību. Tiesa, likums stāsies spēkā tikai ar nākamā gada 1. janvāri, bet līdz tam situācija Lapmežciema pludmalē ūdenszāles turpinās pūt, radot nepatīkamu smaku.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl