“Nav ne pieprasījuma, ne piedāvājuma…” Tūrisma nozares cīnās par palikšanu “virs ūdens”

0 Komentāru
“Nav ne pieprasījuma, ne piedāvājuma…” Tūrisma nozares cīnās par palikšanu “virs ūdens”
RAITS VALTERS, TV3 ZIŅAS

Vienas no smagāk skartajām nozarēm koronavīrusa krīzes laikā ir tūrisms un viesmīlība. Par ceļošanu šobrīd nevar būt ne runas – robežas slēgtas vairumā Eiropas valstu. Līdz ar to pamatīgi cieš arī restorāni un kafejnīcas, dažām jau durvis ciet un tiek gaidīts valsts atbalsts.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinne TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja, – ceturtdien valdībā apstiprinātais likums ar atbalsta pasākumiem ”Covid-19” seku novēršanai nozīmē to, ka “nozare tiek turēta virs ūdens un nezaudē darbiniekus.”

Viņaprāt, pašreizējais atbalsts ir labākais risinājums “Covid-19” krīzes situācijā.

“Jāsaprot, ka brīdī, kad šī situācija beigsies, būs nepieciešami tālāki instrumenti, lai nozare varētu attīstīties. Šobrīd mēs šo nozari turam virs ūdens,” pauda Pinne.

Savukārt jomas eksperti izsakās, ka līdz ar lidojumu slēgšanu pamatīgu “cirtienu” piedzīvojusī tūrisma nozare varēs atkopties, ja resursi šobrīd tiks pārdalīti prātīgi.

“Tūrisma saistītās nozarēs kopumā strādā ap 45 000 cilvēku. Faktiski sanāk, ka šobrīd, kad tūrisms nav iespējams, jo robežas ir ciet, šis cilvēku skaits uzlikts piespiedu dīkstāvē. Mēs pirmo reizi pieredzam tādu situāciju, kur uzņēmējs ir gatavs strādāt, bet tas nav iespējams,” norāda Biznesa augstskolas “Turība” asociētais profesors Ēriks Lingerbērziņš.

Viņa ieskatā, risinājums, kā noturēt tūrisma nozari “dzīvu”, ir mehānismi, ko īsteno Latvijas valdība un citas Eiropas valstis. “Mēs nerunājam ar nozares attīstību, bet par saglabāšanu. Mēs tūrisma nozarē esam nonākuši kara apstākļos, kur nav ne pieprasījuma, ne piedāvājuma,” piebilda Lingerbērziņš.

0 Komentāru