17 komentāri

Šīs nedēļas notikumus aizēnoja traģēdija Liepājas pusē. Pēc ilgstošiem meklējumiem miris tika atrasts bezvēsts pazudušais puisēns Ivans Berladins. Piecgadīgā zēna mirstīgās atliekas atrada Dubeņu mežā, divdesmit kilometrus no mājām. Puisēna nāve raisījusi virkni jautājumu: par apstākļiem viņa ģimenē un arī par līdzcilvēku nevērību pret klaiņojošiem bērniem.

Izsaukumu par pazudušo zēnu policija saņēma 2. jūlijā. Bija pagājusi jau vairāk nekā diennakts, kopš mazais liepājnieks izgāja no mājām un nepārnāca. Sākās vērienīgi meklēšanas darbi. Iesaistījās gan policija, gan bruņotie spēki un Zemessardze, kā arī tūkstošiem brīvprātīgo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tika pārmeklēta Karosta, pēc tam – jau visa Liepāja. Uz mašīnām, kāpņutelpās un uz stabiem izvietoti plakāti. Māte policijai ziņojusi tik novēloti, jo cerējusi puiku atrast pašas spēkiem.

Foto: pazudušā Ivana lieta

Šīs nedēļas sākumā policijai izdevās uzķert jaunu pavedienu. Puika ar sabiedrisko transportu no Liepājas bija aizbraucis līdz Grobiņas novada Dubeņiem. Sākās intensīvi meklēšanas darbi vietējā mežā. Dienu vēlāk, 11. jūlija vakarā, puisēnu atrada mirušu. Viņš ar kājām bija nogājis aptuveni divus kilometrus pa ceļu,  pēc tam ieklīdis mežā, aptuveni 300 metru attālumā no ceļa. Ivana nāve izraisīja milzu sašutumu par apkārtējo vienaldzību.

“Vismaz kādu, kādu viņam vajadzēja satikt! Vienalga vai ar mašīnu, vai kājām. Manā uztverē tas nav iespējams, ka viņš atnāca un neviens viņu neredzēja. Cits jautājums. Cik daudzi pievērsa uzmanību. No Liepājas tomēr ir gabals ko braukt. Cits citu zina tajos Dubeņos, kaimiņi pazīst vietējos bērnus. Kādam bija jāredz,” saka vietējais mežzinis Andris.

Pie mājas, kur Ivans dzīvoja, cilvēki izveidoja piemiņas vietu. Iedzīvotāji devās aizlūgt arī uz Karostas katedrāli. Policija norāda, – izmeklētāju pēdas nojauca gan pretrunīgās ziņas no ģimenes par to, kas zēnam mugurā, gan tas, kad viņš pēdējo reizi redzēts.

“Šoreiz mēs zaudējām laikam. Mēs nonācām tur, kur viņš bija, bet nonācām par vēlu. Šis bērns dzīvoja viens un nomira viens. Arī viņa pārvietošanās, meklējot sabiedrību. Zinām, ka viņa dzīve bija izvērtusies par pārdzīvojumu, meklējumiem. Noteikti, ka pie normālas attieksmes pret bērnu, nebūtu traģēdijas,” sacīja policijas šefs Ints Ķuzis.

Sākts kriminālprocess par noziegumu pret personas dzīvību. Policija vērtēs gan autobusa šofera, gan kaimiņu, gan sociālo dienestu atbildību, kā arī ģimenes vainu – ģimenes, kurā aug vēl vairāki bērni.

TOP komentāri

 • EvIta

  EvIta

  Par tādu vienaldzību sabiedrībā nevad nerunāt. Te ir jārunā, jārunā, un vēlreiz jārunā. Kamēr cilvēki sāks tomēr pievērst uzmanību tam, kas notiek apkārt...
 • Anders
  +7 +7 0

  Anders

  Neapnik! Tas ir jaizruna! Lielakoties jaizruna del tadiem ka Jus - lai napniktu un nakoso reiz tas nenotiktu.
 • doremi
  +6 +6 0

  doremi

  arī toreiz ,kad zēni sadedzinaja savu vienaudzi LIEPAJĀ -- šoks visiem ...arī tagad raksta ,ka esot bijis viens un viens arī nimira ..nu ka var būt viens daudzbērnu gimenē ?.5 gadi diez vai tādā vecumā var atcerēties autubusa nummurus no galvas ,ka tik nebija ta ,ka gribēja uz mājām ,bet autubusu tik daudz ,ka nezinaaja ,piemirsa kurš ved uz mājām ,...nu tad arī izkāpa un sakās bailu sajuta - kur esmu ? kapēc nav vienas ēkas un cilvēku ..bet Liepajaa tur tais dubenos ir neapdzivots...pēdējā laika daudz raksta par bērniem kas zūd un atrodas arī - daļa no nelabvēlīgam gimenēm --- KA BUTU JA LATVIJĀ SOCIALAJIEM DARBINIEKIEM LIKTU REIZIMNEDELĀA APCIEMOT ŠADAS ĢIMENES UN SKATĪT KAS NOTIEK TUVPLĀNĀ NEVIS NO DATORA PLAZMAS...algas ir labas tak viniem ,lai veiktu regulārus tādus reidus ,varbut mazaak nelaimju būtu.zinaatu ,kas daraams ar tam gimeneem ,kur berni vēlas celot vieni ?????...vienaldzība ir nepatikama lieta ...ak mazais (:

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl