Naudas trūkuma dēļ uzņēmums tomēr atsakās attīrīt “plastmasas ugunsgrēka” teritoriju Jūrmalā

4 komentāri
Naudas trūkuma dēļ uzņēmums tomēr atsakās attīrīt “plastmasas ugunsgrēka” teritoriju Jūrmalā
Degušie atkritumi uzņēmuma SIA "Prima M" apsaimniekotajā teritorijā Jūrmalā, Slokas apkaimē, kur bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kur dega plastmasas atkritumu krāvums 12 000 kvadrātmetru platībā. (LETA)

Uzņēmums “Prima M” ir atteicies attīrīt teritoriju Jūrmalā, kurā izcēlās plašais plastmasas atkritumu ugunsgrēks, sacīja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa atklāja, ka uzņēmums VVD turpmākās rīcības plāna vietā ir iesūtījis vēstuli, kurā skaidro, ka tam pieprasīto teritorijas attīrīšanas rīcības plānu neiesniegs. “Prima M” skaidro, ka tam neesot nepieciešamu finanšu līdzekļu šāda plāna īstenošanai. Uzņēmuma pārstāvji vēstulē arī pauž nostāju, ka teritorijā ir atradušās izejvielas, nevis atkritumi.

Bukleviča uzsvēra, ka atbilstoši Vides aizsardzības likumā noteiktajam VVD uzsāks darbu pie preventīvo un neatliekamo pasākumu organizēšanas Jūrmalā, Ventspils šosejā 47.

Uzņēmums ceturtdien parakstīja VVD inspektoru pārbaudes aktu, apņemoties izpildīt tam uzdotos VVD uzdevumus. Tajos ietilpst atkritumu un bīstamo atkritumu izvešana līdz 1. augustam, grunts un gruntsūdeņu izpēte, nosakot kopējo slāpekli, furānus, dioksīnus, ķīmiskā skābekļa patēriņu, niķeli, svinu, varu, kobaltu, cinku un kadmiju, kā arī teritorijas apsardzes nodrošināšana.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šorīt LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka 60% atkritumu nelegālajā izgāztuvē nav sadeguši, un uzņēmumam “Prima M” līdz darba dienas beigām ir jāiesniedz savs turpmākās rīcības plāns teritorijas attīrīšanai.

“Ja viņš to šodien neizdara, tad to darīs VVD, piesaistot kompānijas, kurām ir pieredze un nepieciešamās atļaujas. Vide tiks sakopta līdz pašiem pamatiem, lai piesārņojumam nebūtu iespēja izplatīties tālāk,” pauda Gerhards, piebilstot, ka dabu uzsākšana ir pāris dienu jautājums.

Kā ziņots, svētdienas, 18. jūnija, pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

4 komentāri