4 komentāri
Naudas trūkuma dēļ uzņēmums tomēr atsakās attīrīt “plastmasas ugunsgrēka” teritoriju Jūrmalā
Degušie atkritumi uzņēmuma SIA "Prima M" apsaimniekotajā teritorijā Jūrmalā, Slokas apkaimē, kur bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kur dega plastmasas atkritumu krāvums 12 000 kvadrātmetru platībā. (Paula Čurkste / LETA)

Uzņēmums “Prima M” ir atteicies attīrīt teritoriju Jūrmalā, kurā izcēlās plašais plastmasas atkritumu ugunsgrēks, sacīja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa atklāja, ka uzņēmums VVD turpmākās rīcības plāna vietā ir iesūtījis vēstuli, kurā skaidro, ka tam pieprasīto teritorijas attīrīšanas rīcības plānu neiesniegs. “Prima M” skaidro, ka tam neesot nepieciešamu finanšu līdzekļu šāda plāna īstenošanai. Uzņēmuma pārstāvji vēstulē arī pauž nostāju, ka teritorijā ir atradušās izejvielas, nevis atkritumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bukleviča uzsvēra, ka atbilstoši Vides aizsardzības likumā noteiktajam VVD uzsāks darbu pie preventīvo un neatliekamo pasākumu organizēšanas Jūrmalā, Ventspils šosejā 47.

Uzņēmums ceturtdien parakstīja VVD inspektoru pārbaudes aktu, apņemoties izpildīt tam uzdotos VVD uzdevumus. Tajos ietilpst atkritumu un bīstamo atkritumu izvešana līdz 1. augustam, grunts un gruntsūdeņu izpēte, nosakot kopējo slāpekli, furānus, dioksīnus, ķīmiskā skābekļa patēriņu, niķeli, svinu, varu, kobaltu, cinku un kadmiju, kā arī teritorijas apsardzes nodrošināšana.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šorīt LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka 60% atkritumu nelegālajā izgāztuvē nav sadeguši, un uzņēmumam “Prima M” līdz darba dienas beigām ir jāiesniedz savs turpmākās rīcības plāns teritorijas attīrīšanai.

“Ja viņš to šodien neizdara, tad to darīs VVD, piesaistot kompānijas, kurām ir pieredze un nepieciešamās atļaujas. Vide tiks sakopta līdz pašiem pamatiem, lai piesārņojumam nebūtu iespēja izplatīties tālāk,” pauda Gerhards, piebilstot, ka dabu uzsākšana ir pāris dienu jautājums.

Kā ziņots, svētdienas, 18. jūnija, pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl