Komentāri

Iemesli, kādēļ liela daļa pāru Latvijā oficiāli nereģistrē laulības, ir dažādi – emocionāli, birokrātiski un finansiāli. “Jāsaka, ka vairāk tie ir emocionāli iemesli. Laulību institūcija mainās – cilvēki visā Eiropā arvien vēlāk reģistrē kopdzīvi,” saka Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Pārresoru koordinācijas centrs veica pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot – kāds ir stāvoklis nereģistrētajās laulībās, nereģistrēto laulību iemeslus un sekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban Latvijā tikai 56% bērnu piedzimst reģistrētās laulībās. Līdz ar to pastāv tiesiskie riski arī vēlāk, kad laulības vai kopdzīve tiek šķirti, norāda Vilks.

Viņš uzskata, ka “valsts var darīt daudz ko, lai tiesiski pasargātu šādus pārus,” saka Vilks.

“Lai arī laulību Latvijas iedzīvotāju neuzskata par novecojušu institūciju, nereģistrētas kopdzīves popularitāte Latvijā arvien pieaug un ārpus laulības dzimst gandrīz puse no visiem Latvijas bērniem (44%). Pētījuma dati rāda, ka pārtraucot nereģistrētu kopdzīvi, 27% iedzīvotāju saskaras ar kādiem nozīmīgiem finansiāla vai emocionāla rakstura sarežģījumiem, kuru risināšana ir problemātiska,” secināts pētījumā.

Video!

Plāno precēties? Latvijā grib ieviest iespēju to izdarīt bez lieciniekiem un svinīgas ceremonijas

Vēl viena iespēja, kur reģistrēt laulību! Līdztekus tradicionālajai dzimtsarakstu nodaļai un baznīcai tiek plānots, ka turpmāk laulību varēs reģistrēt arī bez svinīgas ceremonijas pie notāra, vienlaikus saņemot arī juridisku konsultāciju un iespēju noformēt dokumentus savas mantas aizsardzībai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl