Komentāri

Iemesli, kādēļ liela daļa pāru Latvijā oficiāli nereģistrē laulības, ir dažādi – emocionāli, birokrātiski un finansiāli. “Jāsaka, ka vairāk tie ir emocionāli iemesli. Laulību institūcija mainās – cilvēki visā Eiropā arvien vēlāk reģistrē kopdzīvi,” saka Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Pārresoru koordinācijas centrs veica pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot – kāds ir stāvoklis nereģistrētajās laulībās, nereģistrēto laulību iemeslus un sekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban Latvijā tikai 56% bērnu piedzimst reģistrētās laulībās. Līdz ar to pastāv tiesiskie riski arī vēlāk, kad laulības vai kopdzīve tiek šķirti, norāda Vilks.

Viņš uzskata, ka “valsts var darīt daudz ko, lai tiesiski pasargātu šādus pārus,” saka Vilks.

“Lai arī laulību Latvijas iedzīvotāju neuzskata par novecojušu institūciju, nereģistrētas kopdzīves popularitāte Latvijā arvien pieaug un ārpus laulības dzimst gandrīz puse no visiem Latvijas bērniem (44%). Pētījuma dati rāda, ka pārtraucot nereģistrētu kopdzīvi, 27% iedzīvotāju saskaras ar kādiem nozīmīgiem finansiāla vai emocionāla rakstura sarežģījumiem, kuru risināšana ir problemātiska,” secināts pētījumā.

Video!

Plāno precēties? Latvijā grib ieviest iespēju to izdarīt bez lieciniekiem un svinīgas ceremonijas

Vēl viena iespēja, kur reģistrēt laulību! Līdztekus tradicionālajai dzimtsarakstu nodaļai un baznīcai tiek plānots, ka turpmāk laulību varēs reģistrēt arī bez svinīgas ceremonijas pie notāra, vienlaikus saņemot arī juridisku konsultāciju un iespēju noformēt dokumentus savas mantas aizsardzībai.

Lasi vēl