NATO būtiski pastiprina klātbūtni Latvijā; vizītē ierodas NATO ģenerālsekretārs

2 komentāri

NATO veikusi vēsturisku soli, pamatīgi pastiprinot militāro klātbūtni Latvijā. Pirmdien, 19. jūnijā, Ādažu militārajā bāzē ieradās daudznacionālā kaujas grupa.

Kopā ar viņiem vizītē Latvijā ieradās arī NATO ģenerālsekretārs un Kanādas aizsardzības ministrs, kuri kārtējo reizi akcentēja, – šis ir nopietns signāls, ka NATO ir viens vesels spēks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kanādas vadītās daudznacionālās kaujas grupas sastāvā ir gan kanādieši, gan kareivji no Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas kareivji, kuri pirmdien defilēja militārajā parādē Ādažos.

Uz šo pasākumu bija ieradies NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans, kurš NATO sanāksmēs izceļas ar tradicionālo sikhu galvassegu.

NATO klātbūtnes paplašināšana Latvijā notiek ļoti saspīlētā laikā – rudenī Krievija iecerējusi vērienīgas militārās mācības Latvijas pierobežā. Tas nozīmē, ka pārsimt kilometru attālumā tiks koncentrēti ievērojami militārie spēki, kuru vadība viens otru uzskata par draudu savai drošībai. Saskaņā ar NATO aprēķiniem “Zapad 2017” piedalīsies līdz 100 000 karavīru. Iespējams, mācībās varētu tikt iesaistīti arī kodolieroči. NATO vadība gan steidz mierināt, ka Latvija būs drošībā.

Jenss Stoltenbergs
NATO ģenerālsekretārs

Mēs neredzam draudus nevienai valstij, tai skaitā Latvijai. Kaujas grupa ir tikai daļa no lielākas bildes, mums kopumā ir četras kaujas grupas un lokālie militārie spēki. Esam Baltijas valstīs trīskāršojuši spēkus, mums kopumā šeit ir 40 000 karavīru.

Hardžits Sadžans
Kanādas aizsardzības ministrs

Mēs sūtam nopietnu signālu – NATO ir viens vesels, un Kanāda tam pievienojas. Būt kopā ar NATO – tas ir ārkārtīgi svarīgi mūsu valdībai

Alianses spēku koncentrāciju Latvijā prezidents Raimonds Vējonis sauc par vēsturisku notikumu.

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis
Latvijā prezidents

NATO paplašinātā klātbūtne demonstrē alianses vienotību un sūta skaidru vēstījumu, – sabiedrotie ir gatavi aizstāvēt ikvienu dalībvalsti pret jebkādu iespējamo agresiju.

NBS komandieris pauž bažas, ka Latvijā, uzturoties jaunajam NATO bataljonam, varētu notikt provokācijas, lai radītu skandālus un diskreditētu karavīrus. Militārpersonas par šādiem draudiem informētas un aicinātas uzvesties mierīgi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl