Komentāri

Narkomānijas sērga nav mazinājusies, bet ir mainījušās tās izpausmes formas – tā saka ārsti. Pēdējā laikā novērots, ka tiek kombinētas pat desmit dažādas vielas, un tam ir smagas sekas, novērojuši mediķi.

Astrīda Stirna, RPNC Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja:
Ir izmainījušās lietošanas manieres, tāpat arī lietotās vielas ir izmainītas. Ļoti nelabvēlīga tendence ir tagad un pēdējo gadu laikā – tiek kombinētas ļoti daudzas narkotiskās vielas – piemēram, mēs vienam cilvēkam konstatējam sešas līdz pat desmit vielas organismā.

Ārsti novērojuši, ka cilvēki kombinē gan marihuānu ar alkoholu, gan heroīnu, ir arī tādi, kuri paģiru sindromu cenšas mazināt ar narkotikām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Astrīda Stirna:
Tiek lietota vesela vielu buķete, un pēc tam ir ļoti grūti sniegt šādiem pacientiem palīdzību un grūti “izvest” no šā stāvokļa, jo tās vielas ir koncentrējušās vairāku dienu un nedēļu garumā.

Dienā Narkoloģijas centrā ieved apmēram divus trīs cilvēkus narkotiku reibumā, lielākā daļa ir tā saucamā “spaisa” lietotāji. Vasarā “spaisitu” skaits bija mazliet apsīcis, tomēr rudenī strauji sāka pieaugt. Brīdī, kad LNT viesojas Narkoloģijas centrā, nodaļā ir viens heroīna lietotājs un trīs nepilngadīgi “spaisa” lietotāji, kuriem pēc ārsta teiktā ir bagātīgs lietošanas stāžs.

Astrīda Stirna:
Neskatoties uz to, ka tas ir aizliegts un ir kriminālatbildība par izplatīšanu, šie pacienti ir lietotāji vairāku gadu garumā, tā ka nevarētu teikt, ka būtu kaut kas samazinājies.

Tāpat arī Rīgas Austrumu slimnīcā ik dienu ieved vairākus “spaisa” un arī citu apreibinošo vielu lietotājus. Slimnīcas uzņemšanas klīnikas vadītājs min, ka slimnīcā nokļūst gan LSD, gan trankvilizatoru, gan amfetamīna, gan heroīna, gan citu vielu lietotāji.

“Pagājušajā nedēļā tika pamanīts, ka vairākas dienas pēc kārtas mūsu klīnikā ir nonākuši vairāki pacienti pēc heroīna pārdozēšanas ar ļoti smagiem, dzīvību apdraudošiem sarežģījumiem, kas ir elpošanas nomākums ar elpošanas traucējumiem, daži bija pēc reanimācijas,” stāsta Aleksejs Višņakovs, RAKUS Neatliekamās Medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs.

Šis gadījums satraucis mediķus, jo smagās sekas likušas domāt, ka mainījusies narkotiku kvalitāte. Tāpat satraukumu rada fakts, ka narkotikas tiek miksētas ar citām vielām. Narkoloģijas centrā saka, – šobrīd visvairāk lieto “spaisu”, bet ik pa laikam parādās arī tā dēvētais sintētiskais kokaīns, kura sastāvā, ārsti pieļauj, ka ir sintētiskie amfetamīni.

Savukārt pacienti atklāj, ka narkotikas ir samērā viegli pieejamas un visbiežāk tiek iegādātas ar draugu vai paziņu starpniecību.

Skaties video!

Lasi vēl