Komentāri
Narcises uzziedējušas, sniegs arī uzsnidzis. Kas notiks turpmāk?
Aculiecinieks / LETA

Pagājušajā nedēļas nogalē daba pārsteigusi Latvijas iedzīvotājus – svētdien saņemtas ziņas gan par narcišu uzziedēšanu Saldus pusē, un dažas stundas vēlāk – par biezas sniega segas veidošanos. Tādēļ aktuāls jautājums – kas notiks ar saplaukušajiem pumpuriem un uzziedējušajām puķēm? Vai tie lemti iznīcībai?

”Kaitējums augļu kokiem rastos tādā gadījumā, ja no +6 grādiem gaisa temperatūra diennakts laikā pazeminātos līdz -20 grādiem. Pašlaik gaisa temperatūra samazinās pakāpeniski, un visi augi ir ziemas miegā,” mierina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības eksperts Māris Narvils.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iedzīvotāju fiksēto narcišu ziedēšanu vai koku piebriedušos pumpurus speciālists sauc par izņēmuma gadījumiem, kurus, visticamāk, veicinājusi šo augu atrašanās saules pusē.

Skaties un brīnies! Krāšņi zied narcises Saldus pusē!

Skaties foto! Tādas kupenas dažu stundu laikā sasnigušas Grobiņā!

”Varbūt atsevišķi zari ar šādiem pumpuriem arī nosals, bet tādu nebūs daudz, turklāt to vietā pavasarī plauks citi. Protams, ja tulpes vai narcises uzplaukušas jau tagad, otrreiz šajā pavasarī tās vairs neziedēs, – tad ziedi gaidāmi vien 2017. gadā,” norāda M. Narvils.

Tāpat arī ziemāju sējumi, kuri, pateicoties siltajam ziemas sākumam, veiksmīgi iesakņojušies, pašlaik nav apdraudēti.

Eksperti arī norāda, ka uzsnigušais sniegs laukiem ir sava veida glābiņš pirms meteorologu prognozētā lielā sala, jo 2013.-2014. gadā pirms šāda sala sniegs nebija un sējumus izpostīja kailsals. Tas lauksaimniekiem radīja lielus zaudējumus, jo daudzus ziemāju laukus nācās pārsēt.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl