Nakts vidū Ķegumā skanējusi trauksmes sirēna… Kas tur notika?

1 komentārs
Nakts vidū Ķegumā skanējusi trauksmes sirēna… Kas tur notika?
Foto: LETA

Ko jūs darītu ja trijos naktī sadzirdētu trauksmes sirēnu – mēģinātu atkal aizmigt, skrietu ārā vai pie televizora, lai noskaidrotu, kas noticis? Ko darīja Ķeguma iedzīvotāji, kuri šādu situāciju piedzīvoja?

Darba dienas naktī plkst. 3.41 Ķegumā, Skolas ielas apkārtnē, nostrādājusi Iekšlietu ministrijas trauksmes sirēna, kas ar spalgu troksni vēsta, ka valstī kaut kas nav kārtībā. Ja tās nav iepriekš izziņotas mācības, izdzirdat šādu sirēnu, jāieslēdz radio vai televizors, tā vismaz vienmēr tiek brīdināts oficiālos paziņojumos.

Šoreiz ķegumnieki gan plašsaziņas līdzekļus lika mierā, taču, ja tie tiktu ieslēgti, tik un tā nekādu informāciju par ārkārtas situāciju nesaņemtu.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā skaidro, ka šobrīd notikušais ir liela mīkla, bet, tā kā notiek sirēnu modernizācija, iespējams, tās ietvaros noticis kāds tehnisks misēklis.

Jāatgādina, ka pagājušajā ceturtdienā visā Latvijā uz dažām minūtēm tika ieslēgtas 164 civilās trauksmes un apziņošanas sirēnas, lai veiktu pārbaudes. Ķegumā izvietotajai sirēnai toreiz bojājumi nav konstatēti.

Video

1 komentārs