Nakts stundās Latvijā jāievēro komandantstunda

2 komentāri
Nakts stundās Latvijā jāievēro komandantstunda
ZANE BITERE, LETA

Arī naktī no sestdienas, 6.februāra uz svētdienu, 7.februāri Latvijā būs jāievēro komandantstunda, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais.

Tādējādi iedzīvotājiem no šī vakara plkst.22 līdz svētdienas rīta plkst.5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Lasi vēl: Policija atgādina par komandantstundu; brīvdienās pastiprināti kontrolēs arī ziemas prieku baudīšanas vietas

Valsts kancelejā aģentūru LETA informēja, ka dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā jānorāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattieksies uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās, vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.

Šodien tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beigs ne vēlāk kā plkst.21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā.

Iepazīsties ar šo informāciju: Atsakoties no komandantstundas brīvdienās, policija varētu pastiprināti ierobežojumus kontrolēt pa dienu un vakaros

Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Tāpat bez laika ierobežojumiem un atbilstoši pasažieru plūsmai strādās lidostas “Rīga” pasažieru zonā esošās ēdināšanas un tirdzniecības vietas. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tostarp nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs.

No plkst.22 līdz plkst.5 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmanto tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.

Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš preses konferencē informēja, ka tā dēvētā “brīvdienu mājsēde” ieviesta ar mērķi, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku iespējas kontaktēties.

Komandantstunda būs jāturpina ievērot arī nākamajā nedēļas nogalē no 29.janvāra līdz 31.janvārim.

Lasi vēl:Valdība nākamnedēļ plāno turpināt lemt par mājsēdes nepieciešamību nedēļas nogalēs

2 komentāri