Komentāri

Tirdzniecības centrā “Mols” notikusi operatīvo dienestu, specvienību un karavīru praktizēšanās teroristu neitralizēšanā un cilvēku glābšanā.

Kopumā mācībās piedalījās 300 personas, un tās ilga turpat septiņas stundas – visu nakti līdz pat rīta ausmai. Mācību scenārijs paredzēja, ka tirdzniecības centrā īsi pirms slēgšanas noticis sprādziens un veikts teroristu uzbrukums, izmantojot šaujamieročus, kā rezultātā ir bojāgājušie un cietušie un izveidojusies ķīlnieku krīze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tirdzniecības centrs “Mols” izvēlēts, jo tas atrodas pilsētas centrā un no infrastruktūras viedokļa ir sarežģītāks nekā citi objekti.

Sekojot terorisma tendencēm Eiropā, vērojot teroristu uzbrukuma veidus, Drošības policija mācību scenāriju vēl papildus sarežģīja. Teroristiem veikalā bija līdzzinātāji, kas atradās kaut kur pilsētā. Arī tie bija jāatrod un jāneitralizē. Šī operācija notika Zaķusalā. Mācībām noslēdzoties, secināts, ka visi iesaistītie demonstrējuši augstu profesionalitātes līmeni un šādai potenciālai krīzes situācijai būtu gatavi.

Rihards Kozlovskis
Iekšlietu ministrs

Neskatoties uz to, ka mums Latvijā terorisma draudu līmenis ir zems, redzam, ka Eiropā šis fenomens ir viens no lielākajiem izaicinājumiem un draudiem. Masu pulcēšanās vietas arī turpmāk saglabāsies kā viens no lielākajiem apdraudējumiem.

Ēriks Cinkuss
Drošības policijas priekšnieka vietnieks

Mūsu uzstādījums, ka mācībām jākļūst arvien sarežģītākām. Izaicinājumiem priekš dienestiem ir jābūt lielākiem, lai savu gatavību un spējas pilnveidotu.

Šādas plašas praktiskās pretterorisma mācības Drošības policija rīko katru gadu. Pērn tās norisinājās lidostā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl