Gatavojam ziemas zābaciņus – nākamnedēļ sola slapjdraņķi

0 Komentāru
Gatavojam ziemas zābaciņus – nākamnedēļ sola slapjdraņķi
(Foto: LETA)

Nākamās nedēļas pirmajā pusē Latvijai no rietumiem tuvosies jauna mākoņu un nokrišņu zona, kas teritoriju šķērsos otrdien, atnesot gan sniegu un slapju sniegu, gan arī nelielu lietu, gaidāms arī apledojums, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pastiprināsies dienvidu puses vējš. Austrumu rajonos sals pieturēsies ne vien nakts laikā, bet arī dienā, bet valsts rietumu rajonos zem 0 grādu atzīmes termometra stabiņš nenoslīdēs.

No nedēļas vidus virs Latvijas atkal pastiprināsies anticiklona ietekme – būtiski nokrišņi nav gaidāmi, pūtīs galvenokārt lēns līdz mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas brīvdienās pakāpeniski pastiprināsies. Bet gaiss kļūs vēsāks – naktīs sals gaidāms gandrīz visā Latvijā, novembra pēdējās naktīs sasniedzot pat -5…-10 grādus, bet dienas laikā vien rietumu rajonos temperatūra paaugstināsies līdz 0…+3 grādiem, citviet pieturēsies neliels sals – uz dažām dienām nostiprināsies ziemas laika apstākļi.

Šonakt uz 23. novembri piesals Latvijas teritorijas lielākajā daļā, bet dienā gaisa temperatūra gaidāma 0…+5 grādus robežās, veidosies arī migla, dažviet nedaudz līs. Valsts rietumu un centrālajos rajonos esošā sniega sega turpinās kust.

Patstāvīga sniega sega vēl nav izveidojusies

Novembra trešā dekāde iesākās ar ziemas laika apstākļiem – aizvadītajā diennaktī intensīvi sniga, Zemgalē un Vidzemē sniega segas biezums vietām sasniedza pat 5-7 cm, savukārt valsts austrumu rajonos veidojās arī apledojums – lietus lija, tomēr gaisa temperatūra pieturējās zem 0 grādu atzīmes.

Tomēr, nokrišņu zonai atkāpjoties uz austrumiem, stabili sala apstākļi Latvijā neizveidojās – sestdien no rīta vien austrumu rajonos gaisa temperatūra ir 0…-1 grāda robežās, citviet ir 0…+3 grādus silts, bet Ventspilī termometra stabiņš ir pakāpies pat virs +5 grādu atzīmes, turklāt valsts rietumos aizvadītajā naktī daudzviet lija. Sniega sega Vidzemē ir 2-6 cm bieza, galvaspilsētā gan saplakusi no 7 līdz 1 cm.

0 Komentāru