Nākamie Skolēnu dziesmu un deju svētki būs daudz drošāki, sola Izglītības ministrija

0 Komentāru
Nākamie Skolēnu dziesmu un deju svētki būs daudz drošāki, sola Izglītības ministrija
Foto: F64

Nākamajos Skolēnu dziesmu un deju svētkos būs vērienīgas izmaiņas. Ņemot vērā šajā vasarā piedzīvoto masveida bērnu ģībšanu Mežaparka estrādē, Izglītības ministrija ir gatava iesniegt valdībā apjomīgus labojumus vairākos likumos un normatīvos aktos. Kā prioritāte izvirzīta bērnu drošība. Tikmēr Valsts Izglītības satura centrā sākta pārbaude par iespējamiem amatpersonu pārkāpumiem aizvadītajos Skolēnu dziesmu un deju svētkos.

Vasarā plašu rezonansi izraisīja ziņa par bērnu masveida ģībšanu Skolēnu dziesmu svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā. Izglītības ministrijas paspārnē izveidotā komisija divu mēnešu garumā sprieda, kā tas varēja notikt un ko darīt, lai nākotnē tas neatkārtotos.

Saeimas Izglītības komisijas sēdē nozares ministrijas vadība atklāja, ka turpmāk plānots ieviest jaunu amatu – skolēnu dziesmu un deju svētku galveno ārstu. Iecerēts samazināt bērnu noslodzi, būs mazāk mēģinājumu, bērnus instruēs par rīcību ārkārtas situācijās. Arī dziedātāju skaits estrādē būs mazāks, un koristiem līdzās uz skatuves jābūt kādam pieaugušajam.

Bērnu ģībšanas gadījumi svētkos:

Skaties video:

0 Komentāru