Nākamgad valsts izmaksās lielākus alimentus jeb uzturlīdzekļus par bērniem

3 komentāri
Nākamgad valsts izmaksās lielākus alimentus jeb uzturlīdzekļus par bērniem
Šādas izmaiņas paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā. (Evija Trifanova / LETA)

Ņemot vērā, ka minimālā alga nākamgad palielināsies līdz 430 eiro, turpmākajos gados pakāpeniski pieaugs arī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksāto valsts garantēto uzturlīdzekļu apmērs bērniem un pilngadīgām personām, kuras turpina iegūt izglītību Latvijā.

Šādas izmaiņas paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā. Nākamgad par katru bērnu no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam tiks izmaksāti uzturlīdzekļi 23% apmērā no minimālās mēnešalgas jeb 98,90 eiro, bet par katru bērnu no septiņu līdz 18 gadu vecumam – 27,5% no minimālās mēnešalgas jeb 118,25 eiro, bet ne vairāk kā par tiesas nolēmumā vai vienošanās par uzturlīdzekļiem noteikto.

Izmaiņas plānotas arī 2019.gadā. Uzturlīdzekļu izmaksas lietās, kas tiks uzsāktas pēc 2019.gada 1.janvāra, izmaksājamo līdzekļu apmērs bērniem no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam būs 24% apmērā no minimālās mēnešalgas jeb 103,20 eiro, bērniem vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, kā arī par katru pilngadīgu personu vecumā no 18 līdz 21 gadam – 28,5% no minimālās mēnešalgas jeb 122,55 eiro. Savukārt 2020.gadā bērnam līdz septiņu gadu vecumam uzturlīdzekļu apmērs būs 107,50 eiro ik mēnesi, bet no septiņu gadu vecuma – 129 eiro.

Foto: Tieslietu ministrija

Kā ziņots, šogad 1.septembrī spēkā stāja izmaiņas valsts garantēto uzturlīdzekļu izmaksā, kas turpmāk paredz uzturlīdzekļus izmaksāt līdz 21 gadu vecumam līdzšinējo 18 gadu vietā, ja persona turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijā.

TOP komentāri

 • Es
  +1 +1 0

  Es

  Kur tur sanak kaut kas lielaks? Reali, tie vecaki kuriem maksa valsts uzturlidzeklus sanems mazak neka tie, kuriem viens no vecakiem maksa labpratigi! Man ir tikai viens jautajums- kurs atmaksas to starpibu kuru zaudesim lidz 2020.gadam???
 • Sanita Dalbiņa
 • Duksis
  0 0 0

  Duksis

  parasti jau notiek ta ka izvairas no. alimentu maksāšanas
  ... Labi ka valsts to dara.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl