Komentāri
Nākamgad slēgs vismaz piecas skolas, bet četras reorganizēs
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau saskaņojusi piecu skolu slēgšanu, kā arī četru izglītības iestāžu reorganizāciju. Tas notiks nākamajā mācību gadā.

Proti, 2015./2016. mācību gadā vairs nedarbosies Rīgas 68. vidusskola, Bērzgala pamatskola, Bērzu sākumskola, Gārsenes pamatskola, kā arī Sarkaņu pamatskola. Šajās izglītības iestādēs kopumā mācās 569 skolēni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat IZM ar pašvaldībām jau vienojusies par četru skolu reorganizāciju. Ar jauno mācību gadu Pērses pamatskola kļūs par Pērses sākumskolu, Indras vidusskola – par Indras pamatskolu, Rīgas 24. pamatskola apvienosies ar Rīgas 32.vidusskolu un kļūs par Rīgas Austrumu vidusskolu, bet Cēsu 2. vidusskola, apvienojoties ar Cēsu pilsētas pamatskolu, turpmāk pastāvēs kā Cēsu pilsētas vidusskola.

Tikmēr Jelgavā tiks dibināta jauna pirmsskolas izglītības iestāde Zīļuks.

Vienlaikus IZM vēl izvērtē septiņu pašvaldību – Rēzeknes pilsētas pašvaldības, Rūjienas novada pašvaldības, Kuldīgas novada pašvaldības, Durbes novada pašvaldības, Alūksnes novada pašvaldības, Saldus novada pašvaldības un Daugavpils pilsētas pašvaldības – iesniegumus par izglītības iestāžu reorganizēšanu vai likvidāciju.

IZM atgādina, ka lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji, tostarp izglītības iestādes darba kvalitāte, izglītības pieejamība, transporta nodrošinājums, izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā un visbeidzot arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl