Nākamgad Latvijas skolās sāksies pāreja uz jaunu mācību saturu

6 komentāri

No nākamā gada visās Latvijas skolās sāksies pārēja uz jaunu, mūsu laikmetam atbilstošu mācību saturu.

Vērienīgo reformu pirmdien, 25. septembrī, sabiedriskai apriešanai nodeva tās izstrādātāji no Izglītības un zinātnes ministrijas. Saskaņā ar plānu skolas gaitas paredzēts sākt no sešu gadu vecuma, mācībās lielāku akcentu likt uz skolēnu prasmju attīstīšanu. Tāpat tiks mainīta eksāmenu norise, taču pilnībā gala pārbaudījumi netiks atcelti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pamatojot pārmaiņu nepieciešamību, reformas autori atgādina, ka mācību saturs Latvijā nav mainīts ļoti sen, kādēļ skolās apgūtais ne vienmēr atbilst mūsdienu prasībām.

Jaunā mācību satura centrā ir skolēnu kompetenču jeb prasmju celšana, lai skolās iegūtās zināšanas varētu izmantot dzīvē, pretstatā mācību vielas iekalšanai. Reformu sagatavojuši vairāk nekā 300 ekspertu, tostarp praktizējoši jauni skolotāji. Piemēram, dabaszinātnēs tas nozīmē sasaisti ar mūsdienu tehnoloģijām, jau no pirmajām klasēm bērniem radot interesi par dažādiem ķīmiskiem procesiem.

Dažādu jomu satura sapludināšana notiks, samazinot skolās apgūstamo priekšmetu skaitu, veicinot ārpusskolas nodarbības, kā arī dodot lielu brīvību skolu vadībai.

Vienlaikus tiks reformēti centralizētie eksāmeni, taču tie noteikti netiks likvidēti, kā publiski izskanējis. Izglītības ministrs gan negrasās atteikties no citas pretrunīgi vērtētas idejas – par skolas gaitu uzsākšanu jau no sešiem gadiem.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl