Nākamgad Latvijā ieviesīs stigrākus noteikumus apsardzes firmām; cenas varētu kāpt

1 komentārs

Lielas pārmaiņas nākamgad gaidāmas apsardzes biznesā – no janvāra šīs nozares darbību regulēs jauni noteikumi.

Paredzams, ka absolūtais vairākums pašreizējo firmu jaunos, no Eiropas Savienības pārņemtos kritērijus, nespēs izpildīt. Līdz ar to nav izslēgts, ka tām no apsardzes biznesa būs jāaiziet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klientiem tikmēr, šķiet, jārēķinās ar divām lietām – apsardzes pakalpojumi būs kvalitatīvāk, taču, visticamāk, arī dārgāki.

Latvijā tagad ir reģistrēti ap 550 apsardzes firmu. Tiesa, ne visas nodarbojas ar apsargāšanu, jo līdz šim licences varēja iegūt ļoti viegli. Taču pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, tikai retais uzņēmums atbildīs jaunajām prasībām. It īpaši tas attiecas uz tehniskās apsardzes iegūšanu –  komersanta īpašumā būs jābūt apsardzes monitoringa un vadības centram jeb apsardzes centrālajai pultij. Turklāt tai būs jāatbilst Eiropas Savienības standartam, ar attiecīgu sertifikāciju. Nozares asociācijā stāsta, ka vadības centriem būs jābūt ar necauršaujamiem logiem, dubultām metāla durvīm, atsevišķu elektrības ģeneratoru, īpašu ventilācijas un ugunsdrošības sistēmu, kā arī vismaz diviem datus dublējošiem datoriem.

Līdz šim lielākā daļa apsardzes firmu darbojās kā starpnieki, bet cilvēkiem, kas apsargāja objektus, pat nebija attiecīga sertifikāta. Policijā stāsta, ka, veicot kontroles, nereti apakšuzņēmēji pat darbojās piecos līmeņos un atbildība, nemaz nerunājot par pakalpojuma kvalitāti, bija izšķīdusi. No janvāra par visu atbildēs uzņēmums, kura kontrolē ir galvenā vadības pults.

TOP komentāri

  • @securitijs
    0 0 0

    @securitijs

    Tikai žēl ka pašam šī amata melnā darba darītājam no tā visa nebūs nekāda labuma. . .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl