Nākamgad Latvijā ieviesīs stigrākus noteikumus apsardzes firmām; cenas varētu kāpt

1 komentārs

Lielas pārmaiņas nākamgad gaidāmas apsardzes biznesā – no janvāra šīs nozares darbību regulēs jauni noteikumi.

Paredzams, ka absolūtais vairākums pašreizējo firmu jaunos, no Eiropas Savienības pārņemtos kritērijus, nespēs izpildīt. Līdz ar to nav izslēgts, ka tām no apsardzes biznesa būs jāaiziet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klientiem tikmēr, šķiet, jārēķinās ar divām lietām – apsardzes pakalpojumi būs kvalitatīvāk, taču, visticamāk, arī dārgāki.

Latvijā tagad ir reģistrēti ap 550 apsardzes firmu. Tiesa, ne visas nodarbojas ar apsargāšanu, jo līdz šim licences varēja iegūt ļoti viegli. Taču pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, tikai retais uzņēmums atbildīs jaunajām prasībām. It īpaši tas attiecas uz tehniskās apsardzes iegūšanu –  komersanta īpašumā būs jābūt apsardzes monitoringa un vadības centram jeb apsardzes centrālajai pultij. Turklāt tai būs jāatbilst Eiropas Savienības standartam, ar attiecīgu sertifikāciju. Nozares asociācijā stāsta, ka vadības centriem būs jābūt ar necauršaujamiem logiem, dubultām metāla durvīm, atsevišķu elektrības ģeneratoru, īpašu ventilācijas un ugunsdrošības sistēmu, kā arī vismaz diviem datus dublējošiem datoriem.

Līdz šim lielākā daļa apsardzes firmu darbojās kā starpnieki, bet cilvēkiem, kas apsargāja objektus, pat nebija attiecīga sertifikāta. Policijā stāsta, ka, veicot kontroles, nereti apakšuzņēmēji pat darbojās piecos līmeņos un atbildība, nemaz nerunājot par pakalpojuma kvalitāti, bija izšķīdusi. No janvāra par visu atbildēs uzņēmums, kura kontrolē ir galvenā vadības pults.

TOP komentāri

  • @securitijs
    0 0 0

    @securitijs

    Tikai žēl ka pašam šī amata melnā darba darītājam no tā visa nebūs nekāda labuma. . .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl