Nākamgad jaundzimušajiem piešķirs jaunā parauga personas kodus

1 komentārs

Nākamgad jaundzimušajiem tiks piešķirti jaunā parauga personas kodi. Tāpat arī pārējie iedzīvotāji vienu reizi drīkstēs mainīt jau piešķirto personas kodu, taču tad ir jārēķinās ar izdevumiem, kas radīsies, mainot dokumentus.

Jaunie personas kodi joprojām būs ar 11 cipariem, taču tajos vairs nebūs dzimšanas datuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Personas kods ir unikāls katra Latvijas iedzīvotāja identifikācijas numurs. Pirmie seši cipari veidojas no dzimšanas dienas, mēneša un gada, savukārt pārējos piecus veido īpašs algoritms.

Līdzšinējā personas koda galvenais trūkums ir tā pirmā daļa, kas sastāv no cilvēka dzimšanas datuma. Tā sniedz pārlieku daudz informācijas, kad tas nav nepieciešams, norāda datu valsts inspekcijas eksperts.

Jaunajos personas kodos arī būs 11 cipari. Pirmie divi būs nemainīgi, savukārt pārējos deviņus pēc īpaša algoritma veidos dators.

Jaundzimušajiem no 1. jūlija jaunos personas kodus piešķirs automātiski, savukārt pārējie cilvēki varēs izvēlēties – paturēt līdzšinējo kodu vai arī iegūt jaunu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis norāda, ka, mainot personas kodu, jārēķinās ar to, ka jāmaina arī dokumenti.

Līgumi, izglītības dokumenti un pilnvaras, minētajos un arī citos dokumentos, kur iekļauts personas kods, jārēķinās, ka arī, iespējams, būs jāveic izmaiņas.

Tāpēc drošības nolūkā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā un Latvija.lv piereģistrējoties būs iespēja pārbaudīt veco un jauno personas kodu atbilstību.

No nākamā gada 1. jūlija personas kodu būs iespējams mainīt bez maksas un tikai vienu reizi. Vecāki drīkstēs mainīt arī savu nepilngadīgo bērnu personas kodu.

TOP komentāri

  • zip
    0 0 0

    zip

    murgs, kas vainas esošajiem personas kodiem? Man patīk ka mans personas kods ietver dzimšanas skaitļus - par tiem es lepojos, nevis kaunos un slēpju. Ja kāds grib slēpt, lai slēpj, bet atļaujiet arī turpmāk izvēlēties vecā tipa personas kodus! Bieži prasa nosaukt personas kodu - turpmāk savu bērnu personas kodus nebūs iespējams atcerēties!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl