Nākamgad izmaiņas varētu skart taksometru biznesu – braucieni, iespējams, kļūs dārgāki

0 Komentāru
Nākamgad izmaiņas varētu skart taksometru biznesu – braucieni, iespējams, kļūs dārgāki
LETA

Valdība, darba devēji un arodbiedrības sākušas diskusijas par nākamā gada valsts budžetu. Premjerministrs Māris Kučinskis sociālajiem partneriem solīja nepaaugstināt nodokļus un nesākt nepārdomātas reformas. Vienīgās izmaiņas varētu skart “takšu” biznesu. Tomēr ir aktuāls jautājums – kur ņemt papildu naudu, jo nerimstoši izskan prasības pēc lielāka finansējuma izglītībai un veselības aprūpei.

Ņemot vērā to, ka Latvijas ekonomikas attīstība ir lēnāka, nekā tas bija plānots gada sākumā, daudzi uzņēmēji ir satraukušies par iespējamām nodokļu izmaiņām nākamgad. Valdības, darba devēju un arodbiedrību sarunās par nākamā gada valsts budžetu nodokļi bija viena no galvenajām diskusiju tēmām. Premjerministrs Māris Kučinskis solīja, ka nākamgad tie netiks paaugstināti un arī jaunu ieviešana netiekot plānota.

Māris Kučinskis pauž, ka “iedzīvotājiem nekas nemainīsies”. Vienīgās izmaiņas skars taksometru biznesu – braukt ar taksometru kļūšot nedaudz dārgāk.

Papildu naudu dažādu nepieciešamību finansēšanai valdība sola meklēt ministriju iekšējās rezervēs. Tāpat plānots nedaudz palielināt budžeta deficītu, lai aptuveni 35 miljonus eiro papildus novirzītu veselības aprūpes vajadzībām.

Būtiskas nodokļu politikas izmaiņas iespējamas no 2018. gada – pēc tam, kad Pasaules Banka un nevalstiskās organizācijas būs izvērtējušas mūsu pašreizējo nodokļu sistēmu.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

0 Komentāru