Nākamgad, iespējams, bērnudārzi kļūs dārgāki; vecāki sāk celt trauksmi

1 komentārs

Iespējams, vecākiem nākamgad pieaugs līdzmaksājumi par bērnu privātajā bērnudārzā. Savu daļu maksājumu plāno pārtraukt valsts, bet pašvaldību daļa vēl tiek rēķināta. Vecāki šobrīd sāk celt trauksmi. 

Privāto bērnudārzu CreaKid šobrīd apmeklē vairāk nekā 100 bērnu. Starp tiem ir Mārtiņa dēls, kurš to apmeklē jau trīs gadus, gaidot rindu uz pašvaldības bērnudārzu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ik mēnesi Mārtiņš no savas kabatas vidēji maksā 140 eiro, bet pārējos 228 eiro piemaksā pašvaldība kopā ar valsti.

Plānots, ka no nākamā gada valsts pārtrauks veikt līdzmaksājumus, un šobrīd joprojām nav skaidrs, vai un cik lielā mērā šo daļu segs pašvaldības, un cik tad būs jāpiemaksā vecākiem. Mārtiņš pats var atļauties maksāt vairāk.

Tomēr ne visiem ir šādas iespējas, un ir vecāki, kuri kļūs par situācijas ķīlniekiem.

Šobrīd valstī ir 15 pašvaldības, kuru bērnudārzos ir izveidojušās garas rindas. Tāpēc tūkstošiem vecāku joprojām būs spiesti savas mazās atvases vest uz privātajiem bērnudārziem.

Sastaptā četru bērnu mamma Silvija, kura divus bērnus ved uz privāto bērnudārzu Rīgā, ir sašutusi, ka joprojām nav skaidrības, kādi būs spēles noteikumi no nākamā gada, jo valsts līdzmaksājums – 190 eiro – ir būtisks atbalsts ģimenes budžetam.

Trauksmi ceļ Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība, kuras vadītāja atzīst, – ir risks, ka vecākiem no nākamā gada tiks uzgrūsts viss tas līdzmaksājums, kādu šobrīd sedz valsts.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija tagad gatavo vienotu metodiku pašvaldībām izmaksu aprēķināšanai uz vienu bērnu, jo tagad tas notiek pēc dažādiem principiem, un tiek apzināti attiecīgo pašvaldību plāni attiecībā uz bērnudārziem, piemēram, vai plānota paplašināšana.

Lielāka skaidrība par to varētu būt jūlijā. Tātad daudziem vecākiem neziņā būs jāpavada vēl vairāki mēneši.

TOP komentāri

  • Anda
    0 0 0

    Anda

    Tad tā jūs rūpērjaties par demogrāfijas attīstību? ABSURDS! Kur lai vecāki šo papildus naudu ņem? Kas tā par deģenerāciju?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl