Nākamgad deputātu algas pieaugs līdz 2749 eiro

1 komentārs
Nākamgad deputātu algas pieaugs līdz 2749 eiro
Deputāti arī saņem samaksu par papildu pienākumu pildīšanu, piemēram, darbu Prezidijā, komisiju, frakciju vadīšanu. (Ilze Zvēra / f64)

Deputātiem atalgojums nākamgad pieaugs par 131 eiro, un nākamgad parlamentāriešu bruto atalgojums būs 2749 eiro, savukārt šogad tas ir 2618 eiro.

Saeimas deputātu algas ik gadu mainās, balstoties uz vidējās algas izmaiņām. Mainoties valstī strādājošo vidējai darba samaksai, ik gadu tiek pārskatīts valsts amatpersonu atalgojums. Nākamgad Saeima plāno deputātu un darbinieku atlīdzībām tērēt 17,15 miljonus eiro, kas ir teju par miljonu eiro vairāk nekā šogad, kad atlīdzībām paredzēti 16,27 miljoni eiro.

Deputāti arī saņem samaksu par papildu pienākumu pildīšanu, piemēram, darbu Prezidijā, komisiju, frakciju vadīšanu. Saeimas priekšsēdētājam mēnešalgas daļa par amata pildīšanu ir 1415 eiro, bet nākamgad būs – 1486 eiro; komisiju priekšsēdētājiem un frakciju vadītājiem šogad tā ir 1137 eiro, bet 2018.gadā būs – 1194 eiro.

Līdzīgi mainās arī citu amatpersonu, piemēram, premjera un ministru atalgojums.

TOP komentāri

  • s
    +1 +1 0

    s

    Kāda ir viņu darba produktivitāte?Algas var palielināt, kad sekmigi valstī darbojušies kādu laiku pieņemtie likumi, nevis pēc tradīcijas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl