Nākamgad ārstiem sola būtisku algas paaugstināšanu; mēnesī varētu saņemt virs 1200 eiro

22 komentāri

Vidējā darba samaksa ārstiem, arī streiku pieteikušajiem ģimenes ārstiem jau nākamgad varētu pieaugt par vairāk nekā trešdaļu, pārsniedzot 1200 eiro.

To sola veselības ministre Anda Čakša, pēc kuras teiktā, krīzes pārņemtā nozare piedzīvos straujāko budžeta pieaugumu atjaunotās Latvijas laikā. Taču neatkarīgi no solījumiem Ģimenes ārstu asociācija nesteidzas atsaukt pieteikto streiku.

Jau trešdien, 14. jūnijā, valdošā koalīcija iecerējusi pielikt punktu vairāku mēnešu ilgušajiem strīdiem, kur ņemt naudu veselības budžeta palielināšanai. Saskaņā ar konceptuālu vienošanos ilgstoši naudas badā turētā nozare nākamgad papildus saņems vairāk nekā 200 miljonus eiro. Aptuveni puse summas tiks ņemta, par procentu palielinot sociālo budžetu un ieviešot jaunu 10 līdz 20 eiro lielu veselības maksājumu mēnesī mikrouzņēmumus nodarbinātajiem un citiem, kam šobrīd noteikti nodokļu atvieglojumi.

Otra puse paredzēta uz budžeta deficīta rēķina. Kā uzsver Čakša, mediķu algu palielināšanai paredzēts novirzīt 80 miljonus. Rezultātā vidējo darba samaksu ārstam varēs palielināt no 860 līdz 1270 eiro mēnesī, medmāsām no 530 līdz 760 eiro, bet māsu palīgiem līdz 500 eiro.

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Vidēji tam vajadzētu būt no bāzes likmes ap 35%, bet, kāds būs gala cipars, tas katrā medicīnas iestādē būs mazliet atšķirīgi.

Algu pieaugums tikšot turpināts, līdz ārstu vidējie ienākumi mēnesī pārsniegs 2000 eiro. Uz daudz lielākiem ienākumiem varot cerēt arī ģimenes ārsti, kuri šobrīd ir nemierā ar tā saukto kapitācijas naudas apmēru un jūlijā plāno streikot. Čakša cer, ka līdz streikam lietas nenonāks, taču vienlaikus akcentē, ka no ģimenes ārstiem sagaida dalību e-veselības ieviešanā un primārās veselības aprūpes kvalitātes standarta celšanā.

Ja vienošanās par kvalitātes kritērijiem tiks panākta, ģimenes ārsti varēs saņemt par trešdaļu lielāku kapitācijas naudu no valsts.

Viens no lielākajiem strīdiem ir par e-veselības sistēmas ieviešanu. Čakša to vēlas palaist no septembra, bet tikai katrs piektais ģimenes ārsts šobrīd to izmanto. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide apgalvo, ka sistēmā joprojām ir daudz trūkumu, kuru novēršana neesot ģimenes ārstu pienākums.

TOP komentāri

 • Tatjana
 • TAMARA
  +5 +5 0

  TAMARA

  un tiesam masam ar masu paligiem bus tada starpiba alga? UN tad masas gan daris savus darbus neviss savus darbus uzgrudis paligiem........
 • asja
  +5 +5 0

  asja

  piekritu arsti tiesam nesanem mazas algas ,,un strada viena slimnicas vairakas darba vietas un visur sanem pilnu algu ........toties ja zemak stradajos cilveks apvieno divus darbus diena ,,,,,samaksa tadu mazuminu ....ka raudat gribas jauki vai ne!!!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl