Nākamgad ar valsts atbalstu pie mājokļa varētu tikt ap 1000 jauno speciālistu

Komentāri

Būtiskas izmaiņas nekustamo īpašumu kreditēšanā. Ja līdz šim valsts finanšu institūcijas “Altum” mājokļu galvojumu programma bija pieejama tikai jaunajām ģimenēm, tad no nākamā gada valsts atbalstu pirmā mājokļa iegādē varēs saņemt arī jaunie speciālisti, kuriem nav bērnu.

Iecerēts, ka ar valsts atbalstu pie mājokļa varētu tikt ap 1000 jauno speciālistu jau nākamgad, un viņiem būs mazāka pirmā iemaksa, bet mazliet lielāks ikmēneša maksājums ar gada likmi aptuveni 4,8%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Baiba Cīrule
Ekonomikas ministrijas eksperte

Personas līdz 35 gadu vecumam, tās, kuras ir ieguvušas augstāko vai profesionālo izglītību. Šīs ir personas, kurām ir stabili ienākumi, ir arī uzkrājumi, taču šo faktoru kopums ne vienmēr ļauj realizēt ieceri iegādāties pirmo mājokli, un viens no būtiskākajiem šķēršļiem – pirmās iemaksas apjoms.

Kopumā hipotekārajos kredītos Latvijā līdz šim šogad izsniegti 233 miljoni, un cilvēku interese ņemt aizņēmumu turpina palielināties, taču vienlaikus nav saskatāmi riski ekonomikas pārkaršanai vai nekustamo īpašumu burbulim. Tā ceturtdien, 5. oktobrī, vērtēja Latvijas Komercbanku asociācija un Ekonomikas ministrija.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl