Komentāri
Nākamajā apkures sezonā būtisks siltumenerģijas tarifu kāpums pagaidām nav gaidāms
Foto: Ieva Čīka/LETA

Nākamajā apkures sezonā būtisks siltumenerģijas tarifu kāpums pagaidām nav gaidāms, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

“Ar apkuri izskatās, ka viss būs diezgan mierīgi. Ja mēs salīdzinām ar pagājušo gadu, gandrīz 90% pakalpojuma sniedzēju tarifi šobrīd nav mainījušies. Iespējams, līdz apkures sezonas sākumam vēl kādas izmaiņas būs,” skaidroja Irklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus viņš informē, ka šobrīd regulatorā izskatīšanā ir seši tarifu projekti. Tostarp ir gan projekti, kas paredz tarifu palielinājumu, gan arī projekti, kas paredz tarifu samazinājumu.

“Pagaidām nav indikāciju, ka tarifiem būtu būtiski jāpieaug,” atzīmēja Irklis.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka Latvijā ir arī vietas, kurās siltuma tarifi salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir palielinājušies, tostarp straujākais siltumenerģijas tarifu kāpums ir Valmierā, Vangažos un Baložos, jo šajās pilsētās beidzies atbalsts enerģijas ražošanai koģenerācijas režīmā. “Šeit ir iztecējis atbalsta termiņš un attiecīgi ir beigusies subsīdija, kas gāja no elektroenerģijas ieņēmumiem uz siltumapgādi,” skaidroja Irklis.

 

 

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl