Nākamais gads būs labāks par aizejošo, pārliecināti 40% iedzīvotāju

Komentāri

Aizejošais gads bijis veiksmīgs. Saskaņā ar Latvijas barometra datiem, kas ataino iedzīvotāju noskaņojumu, tam piekrīt teju puse valsts.

Ar vienu piebildi, gada nogalē iedzīvotāju optimisms sācis krist. Sociologs Arnis Kaktiņš to skaidro ar nozīmīgiem notikumiem, kā Latvijā, tā arpus tās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arnis Kaktiņš, sociologs, SKDS direktors

Izskatās, ka savu lomu sākuši spēlēt ārēji faktori – Brexit, Trampa ievēlēšana, kas radījusi lielu neskaidrību, kas notiek aiz mūsu robežām. Gan iekšējie faktori – jauni nodokļi, budžeta juceklis, kas tikai bojājis Latvijas iedzīvotāju omu.

Jautāti, konkrēti kas Latviju negatīvi var ietekmēt nākamajā gadā, visbiežāk, 34% respondentu minējuši bažas par ekonomikas lejupslīdes iespējamību. Tai seko demogrāfiskās problēmas jeb dzimstība, problēmas, kuras var radīt bēgļu pieplūdums.

To, ka nākamais gads būs labāks par aizejošo, norāda 40% iedzīvotāju.

LNT ziņas sastaptajiem rīdziniekiem jautāja, ko viņi nākamajā gadā sagaida savā personīgajā dzīvē.

Juris: ”Lai būtu pamierināts pats ar sevi, ar dzīvi… [..] galvenais pašam sevi atrast.”

Eleonora: ”Varbūt veselību… Naudu vienmēr vajag!”

Aina: ”Vajadzības ir tomēr, bet ir jācenšas un jācīnās, nevis jāsēž un jādīc.  Un tad atnāks.”

Boriss: ”Gribētu, lai bērni būtu veseli. Arī mazbērni neslimotu, bet pašam lai būtu darbs.”

Madara: ”Ģimeni, tas viss. Arī naudu, protams.”

Latvijas barometra aptaujā nauda ir absolūts līderis. Vairāk naudas vēlētos 72% iedzīvotāju. Pārējās vēlmes, kā veselības uzlabošana, sapņu ceļojumu vai gluži praktiski – labākus ceļus, minējuši mazāks respondentu skaits.

Arnis Kaktiņš, sociologs, SKDS direktors

Šeit ir tik daudz faktoru, un tas ir sarežģīts vienādojums, taču vienkāršoti varam paraudzīties caur Maslova piramīdu – kamēr nav apmierinātas pamatvajadzības, tikmēr grūti runāt par ausgtāku vajadzību apmierināšanu. Savukārt, pamatvajadzības ir lielā mērā saistītas ar naudas esamību.

Arnis Kaktiņš, kā arī citi eksperti, komentējot iedzīvotāju noskaņojuma datus, norāda, ka pēc tiem visai viegli noteikt pēdējo laiku aktualitātes. Un tas nebūt nenozīmē, ka minētās bažas vai cerības piepildīsies.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl