Nacionālo partizānu saieta dalībnieki piemin partizānu cīņu pret padomju varu

1 komentārs

Sestdien, 15. jūlijā, Jūrmalā, Kaugurciemā pulcējās sirmgalvji ar lepniem dzīvesstāstiem. Tur norisinājās ikgadējais Latvijas Nacionālo partizānu apvienības saiets.

Viņu kopā sanākšanu šogad aizēnojusi Kremļa starptautiski saceltā brēka par mežabrāļiem, kuri bija pēdējie, kas ar ieročiem rokās spītīgi cīnījās pret padomju okupācijas režīmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar katru gadu mežabrāļu skaits sarūk. Latvijā dzīvi vairs palikuši tikai deviņi no viņiem. Kaugurciemā sanākušie partizāni kara laikā bija pusaudži un kā sakarnieki piegādāja mežabrāļiem svarīgu informāciju vai pārtiku.

Mežos partizānu grupas slēpās līdz pat 50. gadu vidum, kamēr čeka kustību pamazām likvidēja. Īpaši daudz mežabrāļu bija Lietuvā.

Bijušais armijas komandieris Raimonds Graube uzsvēra, ka tautas pretošanās kustība pret padomju režīmu līdz šim nav novērtēta pietiekami. Tāpēc esot ļoti pozitīvi, ka nule pēc NATO pasūtījuma izveidoja īsfilmu par šo pēckara cīņu Baltijā.

Filma izraisīja pamatīgu aizkaitinājumu Kremlī. Krievijas Ārlietu ministrija izplatīja oficiālu paziņojumu, apgalvojot, ka  filma ir vēstures pārskatīšana. Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins mikroblogošanas vietnē “Twitter” dusmu izvirdumā paziņojis,- NATO  ir “nepiebeigto hitleriešu mantinieki”.

Pēc Graubes domām šāda Kremļa histērija ir pašsaprotama. Atzīstot, tautas pretošanos padomju režīmam, Kremlis būtu spiests atzīt arī Baltijas valstu okupāciju.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl