Nacionālo bruņoto spēku orķestrim – 25 gadu jubileja

Komentāri

Nacionālo bruņoto spēku orķestris šomēnes svin 25 gadu jubileju.

Tas dibināts 1991. gada decembrī un kopš tā laika nodrošina muzikālo noformējumu augsti stāvošām ārvalstu amatpersonām valsts vizīšu laikā, vēstnieku akreditāciju ceremonijās, kara kuģu sagaidīšanas un pavadīšanas un citās ceremonijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Orķestra darbības pirmsākumos tas sastāvēja no 30 mūziķiem, no kuriem šobrīd orķestrī joprojām ir 2-3 mūziķi. Bet par orķestra krusttēvu tiek uzskatīts maestro Raimonds Pauls, kam bijusi liela loma orķestra dibināšanā.

Saistībā ar jubileju orķestris piedāvā dažu bezmaksas koncertu programmu. Tostarp arī šo trešdien Rīgā, Lielajā ģildē. Tiks atskaņoti gan labi zināmi, gan jauni latviešu komponistu un aranžētāju skaņdarbi, tostarp arī orķestra solista, komponista un pianista Sergeja Austra darba pirmatskaņojums. Kopā ar orķestri uz skatuves muzicēs arī labi zināmi mūziķi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl