Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos īpašs gaismas šovs

Pievienot komentāru

Pirmizrādi Nacionālajā teātrī nākamnedēļ piedzīvos kāds visai neparasts uzvedums. Tā būs sajūtu izstāde ar nosaukumu “Gaisma”. Galvenie varoņi šajā priekšnesumā ir nevis aktieri, bet gan rampas ugunis.

Teātra apmeklējumu varēs sadalīt divās daļās – apmeklēt izstādi un vērot gaismu šovu. Kā stāsta idejas autori, ideja ir Covid-19 radītās dīkstāves auglis. Galvenais uzdevums – radīt atnākušajos sajūtas.

“Tas arī ir visgrūtākais, ko ir noformulēt. Jo mēs tieši vadoties no savām sajūtām centāmies kaut ko veidot, pat tieši nespējot izskaidrot – kas tas būs, kā tas cilvēks to izjutīs, kā viņš to ieraudzīs,” saka projekta radošais vadītājs Kaspars Zvīgulis.

Idejas realizācija prasījusi vairāk nekā divus mēnešus. Mākslinieki sola, ka skatītājiem būs iespēja iejusties aktieru lomā un izjust, kā ir būt prožektoru ielenkumā.

“Ieraudzīt gaismas lomu teātrī, koncertā, jebkurā pasākumā. Būt gandrīz vai aktieru lomā, kad gaisma spīd uz viņiem, nevis pret viņiem. Cilvēki, kas ir jau redzējuši, ir smaidījuši, ir raudājuši. Mēs gaidām vēl emocijas,” norāda gaismu mākslinieks, idejas autors Oskars Pauliņš.

Izstādē skatāmas aptuveni 50 fotogrāfijas. Gaismu šovs ir gandrīz 20 minūtes garš. To apmeklēt vienlaikus var tikai 18 cilvēki.

Teātra direktors Jānis Vimba stāsta, ka arī teātra aktieri ir gatavi atgriezties uz skatuves. Patlaban norit darbs pie tādām izrādēm kā “Margrēta”, “Oligarhs” un citas. Pirmizrādes uzvedumiem gaidāmas jau šovasar.

“Viena daļa no izrādēm ir paredzētas ārtelpās, viena daļa ir paredzētas iekštelpās. Viena daļa no tām izrādēm, ko mēs rādīsim Lielajā zālē, tās ir pārceltās izrādes, tās arī ir pēc sanitārā protokola, ievērojot divu metru distanci starp skatītājiem, ievērojot vienas mājsaimniecības principu un ievērojot visus pārējos noteikumus, kas ir saistīti ar viena teātra apmeklējumu,” atklāj Vimba.

Izstāde “Gaisma” Nacionālajā teātrī būs apskatāma no 14. līdz 16.jūlijam.