Nacionālais teātris simto sezonu sāks ar jauniem krēsliem. Iepriekšējie gūs jaunu “dzīvi”

0 Komentāru

Latvijas Nacionālais teātris simto sezonu sāks ar jauniem, ērtiem, Itālijā ražotiem skatītāju krēsliem.

Līdzšinējie krēsli, kas piedzīvojuši daudzas izrādes, izgāztuvē nenonāks. Tie joprojām kalpos un turpmāk ērtības sagādās vairākās iestādēs, tai skaitā arī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā.

Nacionālajā teātrī rit aktīva gatavošanās jaunajai, simtajai sezonai. Teātra zāle šovasar piedzīvoja pamatīgu pārbūvi, visi krēsli, kas te kalpoja kopš 2004. gada tika iznesti.

“Teātrī tie krēsli bija kopš iepriekšējā remonta, tātad ir 14 gadi. Mēs esam priecīgi, jo viņi netiek sazāģēti,” min Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis. Viņš norāda, ka vairums līdzšinējo Latvijā ražoto krēslu ir kalpojuši godam un tagad nonākuši pie jauniem saimniekiem.

“Vecie krēsli netiek izmesti, kas ir ļoti svarīgi. Neskatoties uz to, ka viņi ir ļoti izsēdēti, bet daudzām pašvaldības institūcijām ir vajadzīgi,” min Rubenis.

Pagaidām jauno, Itālijā ražoto krēslu izskats līdz nākamās nedēļas sākumam tiek turēts noslēpumā. Tie noteikti būšot labāki nekā līdzšinējie.

Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romāns Alijevs norāda, ka skolas aktu zāles bijušie krēsli bija lietoti ļoti ilgi, ilgāk nekā no teātra atvestie.

“20 gadus nokalpojuši krēsli un nejauši uzzinājām, ka Nacionālajam teātrim maina krēslus,” min Alijevs.

Ģimnāzijas audzēkņi arī spēlē teātri, pie viņiem ir viesojušies vairāku teātru režisori un aktieri, tai skaitā arī no Nacionālā teātra, tāpēc atvestie krēsli kalpos ļoti līdzīgai publikai.

“Šie krēsli ir ļoti ērti, viņi ir vēsturiski, jo kalpoja arī Nacionālā teātra skatītājiem, tā kā man ir prieks,” saka Alijevs.

Ģimnāzijā ir izvietoti nedaudz vairāk par 300 Nacionālā teātra krēslu. Bijušie teātra krēsli nonāks arī citās Rīgas pašvaldības iestādēs, tai skaitā arī bibliotēkās.

0 Komentāru