Nacionālais simfoniskais orķestris rīkos protesta akciju – aicina nevilcināties ar lēmuma pieņemšanu par akustiskās koncertzāles izveidošanu

Pievienot komentāru

Ceturtdien, 27. jūnijā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris rīkos protesta akciju. Mūziķi kļūs par ielu muzikantiem, lai vāktu ziedojumus jaunajai koncertzālei.

Diskusija par nacionālās akustiskās koncertzāles izveidošanu Latvijā ilgst jau 15 gadu, piektdien par projektu kārtējo reizi Ministru kabinetā runās arī politiķi. Aicinot viņus vairs nevilcināties ar lēmuma pieņemšanu, mūzikas jomas profesionāļi ceturtdienas izies ielās.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pašreizējā mājvieta ir Lielā ģilde, kas patiesībā ir ļoti sliktā stāvoklī. Ģildes ēkā vērienīgs remonts nav bijis kopš 60. gadiem. Orķestra darba apstākļi ir neatbilstoši vēlamajam, tāpēc jomas profesionāļi vēlas, lai beidzot būtu virzība un lēmumi nacionālās koncertzāles projekta jautājumā.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra inspektors Edgars Saksons, ceturtdien plkst. 19.00 Esplanādē notiks zibakcija.

“Zibakcija lielā mērā par godu tam, ka rīt notiks Ministru kabineta sanāksme, kurā lems Rīgas akustiskās koncertzāles likteni. Mēs centīsimies gan preses, gan sabiedrības, gan valdības uzmanību trīs sāpīgajiem jautājumiem, – šai koncertzālei, mūziķu atalgojumam un Lielās ģildes stāvoklim gadījumā, ja viņi izlemj, ka nevajag būvēt koncertzāli,” bilst Saksons.