Nacionālais kultūras centrs un “Biļešu paradīze” mēģinās izlīgt strīdā par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību

Pievienot komentāru
Nacionālais kultūras centrs un “Biļešu paradīze” mēģinās izlīgt strīdā par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Tiesā nonācis strīds par to, vai uzņēmums “Biļešu paradīze” drīkstēja tirgot Dziesmu un deju svētku biļetes internetā, iekasējot papildu komisijas maksu.

Uzņēmums “Biļešu paradīze” tiesības tirgot biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem ieguva iepirkumā, un sāka tās pārdot pērnā gada 3. martā. Lai biļetes iegādātos internetā, nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt arī pēc ilgas gaidīšanas pie kārotās biļetes varēja arī netikt.

Taču ne par to strīds. Uzņēmums, tirgojot biļetes tiešsaistē, pirkumiem piemēroja arī interneta veikala lietošanas maksu. Latvijas Nacionālais kultūras centrs uzskata, ka šāda papildu komisijas piemērošana neatbilst pakalpojuma sniegšanas nosacījumiem, un pieprasīja atmaksāt iekasētos 76 000 eiro.

Savukārt šogad martā “Biļešu paradīze” iesniedza pretprasību, lūdzot no centra piedzīt 100 000 eiro par neizpildītām līgumsaistībām. Piektdien, 20. septembrī, puses tikās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Uz sēdi bija ieradušies vien pušu advokāti, kuri iesniedza kopīgu lūgumu atlikt lietas izskatīšanu.

“Puses ved izlīguma sarunas. Sākto sarunu pabeigšanai un izlīguma noslēgšanai nepieciešams laiks. Lūdzu pieteikto lūgumu apmierināt,” norāda “Biļešu paradīzes” advokāts Jānis Junkers.

Tiesa lūgumu apmierināja. Nacionālajā kultūras centrā TV3 Ziņām pieļāva, ka pušu tuvošanos izlīgšanai varētu būt veicinājusi “Biļešu paradīzes” īpašnieku maiņa vasarā. Rosinājums sākt izlīguma sarunas esot nācis no uzņēmuma jaunā izpilddirektora, taču centrs turpina uzstāt uz pilnu summa atmaksu.

“Par labu biļešu pircējam esam piekrituši mēneša laikā vienoties par nosacījumiem. Ja tie netiks panākti, mēs atgriezīsimies tiesas procesā,” skaidro Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Ja izlīgumu izdosies panākt, šos 76 000 eiro paredzēts atdot atpakaļ pircējiem. Nākamā tiesas sēde šajā lietā nozīmēta 7. janvārī.