Nacionālais botāniskais dārzs mudina nodot nevajadzīgos puķu podus

2 komentāri

Nacionālajā botāniskajā dārzā šobrīd iespējams paveikt ko labu – nodot nevajadzīgos puķu podus. Darbinieki šobrīd tos labprāt paņems, lai tiem dotu “otru dzīvi”.

Salaspils Botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītājs Andrejs Svilāns, kas vienlaikus ir arī Dabas aizsardzības pārvaldes vadītājs, ir pateicīgs visiem, kas šos podus nogādā botāniskajā dārzā. Cilvēki šobrīd diezgan aktīvi izmanto šo iespēju, viņš stāsta. Un tas ir noderīgi, jo mazos puķu podus var lietot vismaz piecus gadus, bet lielos – vēl ilgāk.

“Viņi var kalpot pat 10 gadus! Ziemā visas sezonas garumā mums ir nepieciešamības pārstādīt oranžērijas lielos augus, kas ir podos, tāpēc lielie podi ļoti labi noderēs,” saka Svilāns.

Tiek pieņemti maza, vidēja un liela izmēra puķu podi.

“Visu, ko izmantojam otrreizēji, tas viss palīdz vides un dabas aizsardzībai. Šādiem podiem ir brīnišķīga iespēja kādā veidā gan paši varat izmantot, gan, ja lietojuma nav, jau gadiem ilgi rīko akciju ”Uzdāvini podu puķei”,” bilst Svilāns.

Darbinieki šos podus izmazgā, dezinficē un lieto atkārtoti.

Dārzniece Anita Gavriča ir viena no tām, kura atvestos podiņus arī izmanto. Šobrīd viņa atjauno un iesprauž pelargonijas šķirni ”Berg Polaris”, lai to saglabātu.

“Jā, izmantoju, tikai izmazgāju dezinficējošā šķīdumā zilajos graudiņos,” bilst Gavriča.

Puķu podus uz Salaspili var vest katru dienu no pulksten 9.00 līdz 18.00.

Atvedot puķu podus uz Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, varēs lieliski apvienot patīkamo ar lietderīgo. Tādā veidā ne tikai veicināt dabas resursu saudzīgu izmantošanu, bet arī izbaudīt visu dārza krāšņumu.

2 komentāri