Nacionālā teātra 100. sezonā pirmizrādes piedzīvos tikai latviešu autoru jauniestudējumi

1 komentārs

Latvijas Nacionālais teātris ir Latvijas valsts vienaudzis un otrdien, 7. augustā, svinīgi atklāta teātra 100. sezona, kurā pirmizrādes piedzīvos tikai latviešu autoru jauniestudējumi.

Teātra 100. sezonu atklāja jaunais teātra vadītājs Jānis Vimba, kurš kolektīvam pasniedza tradicionālās teātra balvas – Veltas Līnes un Kārļa Sebra gredzenus un Elzas Radziņas kulonu.

Pagājušā sezona Nacionālajam teātrim bijusi ražena – nospēlētas 586 izrādes, visvairāk spēlējušie aktieri piedalījušies pat 150 izrādēs un teātri apmeklējuši gandrīz 150 tūkstoši skatītāju. Arī jaunā sezona solās būt piesātināta.

Jānis Vimba
Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis

Ir ļoti daudz jaunu lietu, kas ir jāapgūst un jāizzina, lai varētu mēģināt to vērst savādāk vai labāk un otra sajūta par teātri – tur gan man tā sajūta ir ļoti, ļoti laba, es esmu pārliecināts, ka mēs esam godīgi attiekušies gan pret valsti, gan pret mūsu teātri un šo nākamā gada repertuāru izveidojuši ļoti interesantu, krāšņu ar ļoti daudz klasiskām lietām un vienlaicīgi arī daudz izaicinājumiem gan skatītājiem, gan ari aktieriem.

Nacionālais teātris piedzīvojis ne tikai izmaiņas vadībā. 100. sezona tiks atklāta 13. septembrī tikko izremontētajā Lielajā zālē ar Raiņa izrādi “Pūt, vējiņi!” Elmāra Seņkova režijā. Jaunajā sezonā teātris atteicies no skatītāju iemīļotā “Žurkas” iestudējuma, kurā tika parodētas norises valstī.

Jaunā vadība otrdien pauda uzskatu, ka ņirgāšanās par valsti un prezidentu neesot nedz smieklīga, nedz arī gaumīga.

1 komentārs