Nacionālā opera un balets izsludinājusi operas libretu konkursu

Komentāri

Gatavojoties mūsu valsts simtgadei, Nacionālā opera un balets izsludinājusi operas libretu konkursu, ar kuru pašmāju “Baltajā namā” cer uzvest vismaz trīs jaunas dažāda žanra operas.

Pirmo reizi Latvijā operas libretu konkurss tika izsludināts 1903. gadā un tā rezultātā tapa pirmās latviešu operas, piemēram, ”Baņuta”. Savulaik šādam konkursam tika radīts arī Raiņa leģendārais darbs ”Uguns un nakts”.

Konkursa kopējais naudas balvu fonds ir 24 tūkstoši eiro.

Plānots, ka operas libretu konkurss noslēgsies 2018. gada rudenī, bet jaundarbi pirmizrādi uz Latvijas Nacionālās opera un baleta skatuves varētu piedzīvot ne ātrāk kā 3 – 4 gadus pēc uzvarētāju noskaidrošanas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl