Nacionālā opera un balets izsludinājusi operas libretu konkursu

Komentāri

Gatavojoties mūsu valsts simtgadei, Nacionālā opera un balets izsludinājusi operas libretu konkursu, ar kuru pašmāju “Baltajā namā” cer uzvest vismaz trīs jaunas dažāda žanra operas.

Pirmo reizi Latvijā operas libretu konkurss tika izsludināts 1903. gadā un tā rezultātā tapa pirmās latviešu operas, piemēram, ”Baņuta”. Savulaik šādam konkursam tika radīts arī Raiņa leģendārais darbs ”Uguns un nakts”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konkursa kopējais naudas balvu fonds ir 24 tūkstoši eiro.

Plānots, ka operas libretu konkurss noslēgsies 2018. gada rudenī, bet jaundarbi pirmizrādi uz Latvijas Nacionālās opera un baleta skatuves varētu piedzīvot ne ātrāk kā 3 – 4 gadus pēc uzvarētāju noskaidrošanas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl