15 komentāri

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) sākusi strādāt pie likuma grozījumiem, kas ļautu darba ņēmējiem apkalpojošā sfērā nerunāt krieviski, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš skaidro, ka iecerētie likuma grozījumi pašlaik tiek izstrādāti un tos drīzumā paredzēts prezentēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raivis Dzintars

Raivis Dzintars
VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs

Drīzumā būsim gatavi šo priekšlikumu prezentēt likumdošanas formā. Tie būs grozījumi darba likumā, kas noteiktu tiesības darba ņēmējam, pildot darba pienākumus, ar Latvijas iedzīvotājiem runāt valsts valodā. Šis mērķis izriet no situācijas, ka jauniešiem ir grūtības iegūt darbu nesamērīgu svešvalodu, konkrēti krievu valodas, prasību dēļ. Mēs uzskatām, ka šāda diskriminācija pēc valodu zināšanu prasmes, nesamērīgi prasot svešvalodu zināšanas, nedrīkstētu būt jau šobrīd. Tā ir ilgstoša cīņa. Šajā likumā mēs mēģināsim noteikt arī darba devēju tiesības.

Politiķis skaidro, – grozot likumu, paredzēts aizsargāt darba ņēmējus, kuriem būs tiesības apkalpojošā sfērā nerunāt ar Latvijas iedzīvotājiem citās valodās. Tāpat viņš uzsver, ka darbiniekiem būs iespēja sadzīviskā ceļā noteikt, vai viņš apkalpo ārzemnieku, vai arī cilvēku, kurš kādu citu iemeslu dēļ nav varējis iemācīties latviešu valodu.

Vienlaikus Dzintars atgādina arī par citiem iecerētajiem grozījumiem valsts valodas stiprināšanai. Tā, piemēram, kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju plānots izstrādāt likuma grozījumus par pāreju uz izglītību latviešu valodā. Vēl vienas izmaiņas saistībā ar valodas lietošanu ļaus sodīt, piemēram, amatpersonas līdz pat atstādināšanai uz laiku no ieņemamā amata.

 

TOP komentāri

 • Kauns
  +26 +21 -5

  Kauns

  Tātad respektīvi, strādājot Rimi par minimālo algu, tev jāzina 3 valodas, bet sēžot augstākā valsts pārvaldes amatā pietiek ar krievu valodu un 5 frāzēm latviski?
 • s
  +20 +13 -7

  s

  Pašlaik darba tirgus ierobežo latviešu jauniešus - pieprasa krievu valodu. Darba devēji iet pret izglītības sistēmu - jau 25 gadus krievu valoda nav obligāts mācību priekšmets. Bet latviešu valoda ir visās skolās.
 • Alda sieva

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl