3 komentāri

Latvijā kopš okupācijas gadiem joprojām ir iedzīvotāji, kuri nerunā latviešu valodā, taču valsts tērē naudu nevis latviešu, bet krievu valodas mācīšanai. Krievu valodas kursus bezdarbniekiem rīko Nodarbinātības valsts aģentūra, par ko neapmierinātību šonedēļ pauda Nacionālā apvienība. Labklājības ministrija skaidro – tāds ir darba tirgus pieprasījums, un kursus organizē pēc darba devēju ieteikumiem.

Nodarbinātības Valsts aģentūra, īstenojot bezdarbnieku apmācību, piedāvā apgūt sešas svešvalodas, to vidū, arī krievu valodu. Ar to nav mierā Nacionālās apvienības deputāts Gaidis Bērziņš, kurš ar publisku vēstuli vērsies pie labklājības ministra Jāņa Reira un lūdz skaidrot, kāpēc bezdarbniekiem kursos tiek mācīta krievu valoda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Laikā, kad īpaši jāpievērš uzmanība latviešu valodas apmācībai personām, kuras dzīvo Latvijā un joprojām to neprot, bet Latvijas informatīvajā telpā arvien vairāk izjūtam Krievijas ietekmi, ir jādara viss, lai stiprinātu Latvijas valsti un mūsu pamatvērtības, īpaši jau valodu. Man nav saprotams, kāpēc bezdarbniekiem būtu jāmācās krievu valoda, tāpēc esmu vērsies Labklājības ministrijā ar aicinājumu skaidrot, ar kādu mērķi šādi kursi tiek organizēti un no kādiem līdzekļiem tiek finansēti,” saka Reirs.

Kā skaidro Labklājības ministrijā, krievu un citu svešvalodu kursi bezdarbniekiem tiek piedāvāti, lai celtu viņu konkurētspēju darba tirgū. Darba devēji pieprasot krievu valodas zināšanas, jo īpaši tūrisma un tirdzniecības nozarēs. Programmas faktiski tiek veidotas pēc dažādu darba devēju arodbiedrību pieprasījuma.

“Darba tirgū ir šāds pieprasījums un mēs iepriekšējā plānošanas periodā bija lieli pārmetumi par to, ka valsts gatavo specialitātēs, kuras nav vajadzīgas un tad šī vienošanās bija ar darba devējiem un brīvo arodbiedrību savienību, ka ir jātuvina apmācības sistēma tirgum un tikai pēc šī principa mēs arī darbojamies,” teic Reirs.

Bezdarbnieku izglītības programmu saraksts tiek pārskatīts ne retāk kā reizi gadā. To veido īpaša komisija, kurā darbojas vairāku ministriju, Darba devēju konfederācijas, arodbiedrību un citu iestāžu pārstāvji. Reirs norāda – ja ar darba devējiem vienosies, ka tādi kursi nav vajadzīgi, tad Labklājības ministrija, no tiem atteiksies. Taču ministrs uzskata, ka tas, visticamāk, nenotiks.

Kursu izmaksas tiek segtas no Eiropas Sociālā fonda projekta, un šogad pirmajā pusgadā tiem atvēlēti vairāk nekā 24 tūkstoši eiro.

TOP komentāri

 • Zaiga
  +8 +5 -3

  Zaiga

  Tuvojas vēlēšanas un dzintars atkal ņemas ar krieviem,stulbums....visas valodas jāmāca,tostarp krievu,izbeidz vienreiz te dzintar māžoties,citu jau laikam neko tu neproti,kā baurot - krievi nāk
 • to Zaiga
  +2 +2 0

  to Zaiga

  Jantariks atpelna savu algu, Zaiga, kas ir vislielākā visā Silē. Kaut kā tak 200 pāri tūkstošu jāparāda, ka nopelnīti. Piekasās pie sīkumiem, kaut gan, tajā pašā laikā, puse visdarbaspējīgākās tautas jau aizdzīta ekonomiskajā trimdā. Un gandrīz puse no Latvijas mežu, zemju un ekonomikas īpašumiem ir jau to pašu krievu, zviedru un citu dažāda veida okupantu rokās. Manuprāt, viņš ir visviltīgākais klusās okupācijas aģents, no visiem Siles darboņiem. Izlūkdienesti prot izvēlēties savus aģentus.
 • Krista
  0 0 0

  Krista

  Manuprāt krievu valodas kursi ir lieliska ideja! Nav jau noslēpums, ka bez krievu valodas zināšanām, ir gandrīz neiespējami dabūt darbu Latvijā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl