Komentāri

Arī kultūras izglītības darbinieki vērsīsies pie Ministru prezidenta ar lūgumu apstādināt jauno pedagogu algu reformu.

Šādu lēmumu šodien pieņēma Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija pēc tikšanās ar izglītības ministru Kārli Šadurski (V) un kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar jauno pedagogu darba samaksas modeli, Kultūras ministrijai pašai jāmeklē finansējums mākslas, mūzikas un dejas profesionālas ievirzes pedagogu darba samaksas segšanai. Iepriekš šo naudu kultūras izglītībai iedalīja no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta.

Kā trešdien, 11. maijā, skaidroja Šadurskis, ministrija var atrast naudu tikai vispārizglītojošo skolu pedagogu algu palielināšanai līdz 680 eiro par likmi. Lai reformu īstenotu šogad, papildus nepieciešami 9 miljoni eiro, bet nākamgad – vēl 27 miljoni. Savukārt, lai pieliktu algu kultūras izglītības pedagogiem, nepieciešami vēl 4,5 miljoni eiro, kuru Kultūras ministrijai nav.

Kultūras darbinieki kategoriski iebilst pret šādu nevienlīdzību un draud ar protesta akcijām.

Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija pieprasa vai nu pacelt algas visiem pedagogiem, vai piebremzēt ar reformu, kamēr netiks atrisināts jautājuma par naudas sadalījumu starp ministrijām.

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas domes priekšsēdētājs Aivars Broks norāda, ka izveidojusies situācija, viņaprāt, ir absurda. “Mēs to tā šoreiz neatstāsim. Varbūt jums ir vajadzīga mūsu palīdzība iet ar piketiem un streikiem, es jums solu, būs gan piketi, gan streiki, jo pacietības mērs ir pilns,” pauž Broks.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl