“Mūzika ir mana dzīve!” Ciemos pie neredzīgā Māra, kurš ar pasauli sazinās, radot mūziku

Pievienot komentāru
“Mūzika ir mana dzīve!” Ciemos pie neredzīgā Māra, kurš ar pasauli sazinās, radot mūziku
900 SEKUNDES

“Mūzika ir mana dzīve. Tas ir viss, kas man ir,” tā par savu aizraušanos stāsta DJ Mario jeb Māris Orbidāns, kurš jau kopš bērnības ir neredzīgs, un šobrīd viņš ir vienīgais neredzīgais DJ Latvijā.

Māris elektronisko mūziku rada vienā no Mežciema dzīvokļiem. Visas daudzās pogas uz sekvencera un modulārās sistēmas viņš atpazīst ar pirkstu galiem, jo Māris kopš agras bērnības ir neredzīgs.

“Ar mūziku varu nodarboties, kad vien vēlos, to neviens nevar aizliegt, jo mūzika ir mana dzīve, tas ir viss, kas man ir,” stāsta Māris Orbidāns.

Mūzika Mārim ir veids kā komunicēt ar apkārtējiem. Uzstājoties kā DJ Mario, viņš dara to, kas tuvs un sniedz prieku apkārtējiem.

“Esmu spēlējis arī “KKC”, ļoti patika. “Sapņu fabrikā” esmu spēlējis karnevālā, esmu spēlējis DJ bārā… Esmu priecīgs vienmēr par jebkādu iespēju spēlēt. Spēlēju to, kas pašam patīk, un attiecīgi prieks, ka cilvēki jūtas laimīgi un viņiem ir labi,” saka Māris.

Elektronisko mūziku Māris iepazina jau 90. gados, vienkārši klausoties radio tiešraides no klubiem.

“Tā es atklāju gan “The Prodigy” un elektronisko mūziku, un “drum’n’base, visi lauztie ritmi jau patika,” atminas Māris.

Vienlaikus viņš piebilst, ka labprāt spēlē publikai. Māris labprāt sniedz savas prasmes klausītāju vērtējumam, jo tieši caur mūziku viņš sasniedz apkārtējos.