Mūžībā devusies keramiķe un pedagoģe Dace Pētersone

0 Komentāru
Mūžībā devusies keramiķe un pedagoģe Dace Pētersone
AFP/SCANPIX

Mūžībā devusies keramiķe un pedagoģe Dace Pētersone, informēja Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) prezidents Igors Dobičins.

Viņš pavēstīja, ka māksliniece 1963. gadā absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas (RLMV) Keramikas nodaļu. Pēc RLMV beigšanas Pētersone strādājusi kā māksliniece Speciālajā mākslinieciskās konstruēšanas, projektu un tehnoloģiju birojā, tomēr, izvērtējot prioritātes, 1969. gadā uzsākusi studijas Teodora Zaļkalna LPSR Valsts Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļas Keramikas specialitātē un 1974.gadā to absolvējusi ar diplomdarbu šamotā – “Sarkanie zirgi” jeb “Skrējiens”.

Studiju laikā un pēc LPSR Valsts Mākslas akadēmijas absolvēšanas Pētersone strādājusi par mākslinieci dažādās iestādēs, kā “Rīgas Ceļojumu un ekskursiju birojā”, mācību meistare LPSR Valsts Mākslas akadēmijā, keramikas pulciņa vadītāja Rīgas Pionieru pilī.

Pētersone bija LMS Jauno Mākslinieku apvienībā kopš 1976.gada un LMS biedre no 1981. gada. Pētersonei kā LMS biedres kandidātei rekomendācijas izsniedza keramiķi Izabella Krolle, Māra Linkaite, Anita Mīlbreta. Māksliniece piedalījusies LMS “Mākslas dienu” izstādēs, Jauno Mākslinieku izstādēs, kā arī “Dārza keramikas” izstādēs, studijas “Logs” skatēs izstādot porcelāna, fajansa, šamota, māla darbus, prasmīgi darbojās lietojot glazūras, angobas, sāļus.

Pētersone profesionālās izstādēs piedalījās no 1969.gada, pirmā izstāde “3. Republikāniskā Lietišķās grafikas izstāde”, “Apgleznots porcelāns”, “2.Vispārējā latviešu mākslas izstāde”, “Logs-20”, “Logs-25” un “Vasaras papardes”. Mākslinieces darbi eksponēti arī ārzemēs.

Pētersones darbi atrodas LMS muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un privātkolekcijās.

Dobičins pavēstīja, ka atvadīšanās no mākslinieces notiks 9. jūnijā plkst. 15.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

0 Komentāru