Mūžībā aizgājusi aktrise Dzintra Klētniece

Mūžībā aizgājusi aktrise Dzintra Klētniece
Publicitātes foto

Adventa laikā mūžības slieksnim pārkāpusi aktrise Dzintra Klētniece, LNT Ziņas informē Latvijas Teātru darbinieku savienībā.

“Dzintra bija nemierīga un ne visai paklausīga studente. Viņa neslēpa savas patiesās domas arī tad, ja tās nesakrita ar pedagogu viedokļiem, piedalījās dažādos ārpus studiju pasākumos, piemēram, regulāros braucienos uz Maskavu, uz tajos gados populāru režisoru izrādēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzintras aktrises gaitas vairākos teātros, kuros viņa savas dzīves laikā strādājusi, arī nebija līdzenas un bez problēmām,” vēsta Teātra darbinieku savienības pārstāvji.

Pēc studiju beigām Klētniece bija Valmieras Drāmas teātra aktrise. Viņas nozīmīgākās lomas šajā periodā: Ģertrūde V. Šekspīra ”Hamlets” iestudējumā, Lovisa H. Vuolijoki ”Niskavuori saimnieces jaunība”.

“Valmieras teātrī bija sava noteikta vieta, viņa varēja te turpināt savu aktrises karjeru. Taču viņa devās uz Liepājas teātri. Tur strādāja viņas vīrs Nauris Klētnieks, un tieši viņa režijās varēja izpausties Dzintras daudzpusīgais, īpatnais talants. Viņu abu ”zvaigžņu stunda” bija 20. gadsimta 70. gadu beigas – 80. gadu sākums, kad Naura Klētnieka režijā tapa Ed. Olbi ”Kam no Vulfa kundzes bail”, ar Dzintru Martas lomā.

Tas bija ļoti pārliecinošs un izteiksmīgs skatuves tēls, kas sajūsmināja daudzus skatītājus un kritiķus visā Latvijā. Tikpat populāra un cildināta bija Dzintras Klētnieces Alise F. Direnmata ”Spēlēsim Strindbergu”, Vasiluca J. Druces ”Laimes istabiņa”, Rašele M. Gorkija ”Vasa Žeļeznova”. Šai laikā teātra dzīves vērtētāji un skatītāji varēja pārliecināties, ka aktrises dotumi Dzintrai ir visdažādākie. Sākot no ārkārtīgi dziļa dramatisma līdz groteskai,” norāda Teātra darbinieku savienībā.

Daži gadi Daugavpils teātrī deviņdesmito gadu sākumā Dzintrai Klētniecei bijis lielo cerību, apsolījumu un arī vilšanās laiks. “Viņai neizdevās atkārtot Liepājas teātrī iekaroto skatītāju un kritiķu labvēlību. Nebija arī prasmes un spēju pārvarēt smagos sadzīves apstākļus.

”Dzintra bija viens no tiem cilvēkiem, kuriem īstā dzīve notiek uz skatuves, tai viss tika ziedots. No otras puses, Dzintra bija arī dzīves aktrise. Viņai bija absolūta humora izjūta. Kā ir absolūtā dzirde, tā Dzintrai bija absolūtā humora izjūta. Ar to viņa varēja atbruņot jebkuru cilvēku dažās minūtēs,” par Dzintru teicis viņas kursabiedrs Edmunds Freibergs. Šī absolūtā humora izjūta Dzintrai palīdzēja arī dzīves pēdējos gados, kad nebija vairs iespēju kāpt uz skatuves un mocīja slimības. Viņa ne reizi nesūdzējās par grūtībām, bet centās citus pārliecināt, ka viss ir labi un viegli. Lai viņai viegls ceļš mūžībā,” teikts Teātra darbinieku savienības paziņojumā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl