Komentāri
Mūžībā aizgājis leģendārais Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Uldis Žagata
Foto: LETA

Trešdienas vakarā mūžībā aizgājis izcilais un leģendārais latviešu horeogrāfs, dejas pedagogs, kā arī Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Uldis Žagata.

“Uldis Žagata ir latviešu dejas brīnumputns. Viņš ar savu daiļradi iezīmējis veselu laikmetu skatuves dejā. Žagata nekļuva par princi uz Operas un baleta teātra skatuves. Tur savās temperamentīgajās ar Aiju Baumani dejotajās raksturdejās viņš drīzāk palika brašais tēvadēls. Toties latviskajā skatuves dejā viņš kļuvis par nekronētu karali,” savā Facebook profilā raksta horeogrāfs Egils Polis.

Uldis Žagata dzimis 1928. gadā Valmierā. 1948. gadā viņš absolvēja Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu. Sākot ar četrdesmito gadu vidu, vairāk nekā divdesmit gadu viņš bija arī operas un baleta teātra solists.

No 1963. līdz 1968. Žagata bija tautas deju ansambļa “Dancis” mākslinieciskais vadītājs un pēcāk dibināja valsts deju ansambli “Daile”, ko vadīja to līdz pat 1989. gadam.

1975. gadā viņš kļuva par Limbažu rajona Deju svētku virsvadītāju. Žagata bija Latvijas Deju svētku virsvadītājs (1970. – 1975., 1980.), kā arī mākslinieciskais vadītājs (1985.).

1997. gadā Žagata saņēma Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka apbalvojumu un kļuva arī par Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiātu. Leģendārais horeogrāfs bija arī XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Goda virsvadītājs.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl