15. augustā mūžībā devies latviešu izcelsmes ASV arhitekts, Gaismas pils projekta autors Gunārs Birkerts.

Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, kas atrodas Mūkusalas ielā 3, ir viena no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā.

Gunārs Birkerts dzimis 1925. gada 17. janvārī Rīgā folklorista, rakstnieka un filozofa un folkloristes, filoloģes un skolotājas ģimenē.

Mācījies Rīgas 1. pilsētas (angļu) ģimnāzijā.

Vēlāk Birkerts aizbraucis no Latvijas un ieguvis arhitekta inženiera grādu Štutgartes Tehniskajā augstskolā Vācijā, bet 1949. gadā pēc universitātes absolvēšanas devies uz ASV.

ASV Birkerts strādājis vairākos arhitektūras birojos un 1954. gadā guvis Akronas Mākslas institūta balvu kā gada labākais jaunais dizainers.

Birkerts arī saņēmis goda biedru statusu daudzās prestižās arhitektūras organizācijās.

Savā dzīvē Birkerts projektēja daudzus nozīmīgus projektus, tostarp Federālo rezervju banku Mineapolisā, Modernās mākslas muzeju Hjūstonā un daudzus citus.

Gunārs Birkerts vairākkārt uzsvēris – kaut arī dzīvo ASV, viņš ir latvietis, un ka ”viņa spēks nenāk no lielās Amerikas, bet gan no Latvijas!”.

Foto

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl