Muzeju nakts jau šovakar! Lūk, viena no interesantākajām vietām, kur pabūt šoreiz

Komentāri
Muzeju nakts jau šovakar! Lūk, viena no interesantākajām vietām, kur pabūt šoreiz
Foto: LETA

Sestdienas vakarā sākas Muzeju nakts, kad durvis apmeklētājiem kopumā vērs 150 muzeji visā Latvijā. Vairākas vietas akcijā piedalīsies pirmo reizi, tostarp arī savulaik slepenais bunkurs alus darītavas teritorijā.

Līdz šim pagājušā gadsimta 80-tajos gados būvētajā pazemes bunkurā uzņēmuma ”Aldaris” teritorijā retu reizi viesojušies vien paši darbinieki. Savulaik tas būvēts visļaunākajam scenārijam – gadījumam, ja izceltos atomkarš un tad tur varētu patverties daļa uzņēmuma darbinieku. Kopš bunkura uzcelšanas tajā nav notikuši nekādi pārbūves darbi, un tas palicis pilnībā neskarts.

“Tas vis bija daļa no cilvēku dzīves, vienkāršu cilvēku dzīves, kas strādāja rūpnīcā, un paralēli viņi zināja, ka šeit ir civilās aizsardzības bunkurs un viņi mācījās to lietot, ja nu kas. Es domāju, ka tas varētu būt interesanti tieši tiem, kas varbūt neredzēja to laiku, nepiedzīvoja dzīvi padomju savienībā, jo tas viss ļoti labi to parāda, to domāšanas veidu, kā varēja domāt tie cilvēki tajā laikā,” teic uzņēmuma AS Aldaris pārstāvis Vadims Barisons.

Pirms nedēļas bunkurā viesojās Stūra mājas vēsturnieki, kuri sīkākai izpētei safotografēja pie bunkura sienām atrodamos uzrakstus un instrukcijas krievu valodā. Stūra mājas ekspertiem arī uzticēts vadīt ekskursijas bunkurā un izstāstīt vēsturi, kas vērpjas ap šo pazemes bunkuru un laiku, kad tas būvēts.

Lasi vēl