Muzejos un izstāžu zālēs apskatāmas mini izstādes

0 Komentāru

Kamēr muzeji un izstāžu zāles paliek slēgti, populārākas kļūst mākslas mini izstādes, kuras redz arī garāmgājēji. Jaunus mākslas notikumus jau pusotru mēnesi var redzēt tikai skatlogos. Šāds radošs veids, kā izstādīt mākslas darbus, kļūst arvien populārāks.

Rīgas Porcelāna muzejs, tāpat kā visi pārējie Latvijas muzeji, kopš 21. decembra ir slēgts, tāpēc vienīgā iespēja parādīt mākslinieku darbus – izvietot tos skatlogos.

Rīgas Porcelāna muzeja Ekspozīcijas un izstāžu kuratore Ieva Nagliņa norāda: “Šobrīd, kad tā ir vienīgā forma, mēs novērtējam, cik tas ir unikāli. Jo apgaismojums ir visu diennakti, šī ekspozīcija ir pieejama ikvienam, kurš vēlas, pastaigājoties cauri Vecrīgai, to apskatīt.”

Ejot garām Porcelāna muzejam, var redzēt ne tikai mākslas objektus, bet ir arī informācija par autoru un viņa darbiem. Šobrīd skatlogos ir apskatāmi divu izstāžu darbi. Elīnas Titānes darbu ekspozīcija ”Piedzīvojums”, kā arī 33 autoru mākslas objekti no mazo formu porcelāna izstādes ”Asimetriskas kustības”.

Kaut gan muzeja publiskā daļa nav pieejama, tā darbs turpinās arī aiz slēgtām durvīm, kas apmeklētājiem parasti nav redzams: pētniecība, darbs ar krājumu. Tomēr Rīgas Porcelāna muzeja speciālisti priecājas par iespēju šajā pandēmijas laikā parādīt cilvēkiem kaut nelielu daļu mākslinieku darbu.

Rīgas Porcelāna muzeja Ekspozīcijas un izstāžu kuratore pauž: “Mēs bieži vien piefiksējam, ka cilvēki piestāj, apskatās, papēta, arī izlasa.”

Arī galerija “Alma” uzskatāma par garāmgājējiem piemērotu, jo bieži vien darbus var aplūkot, neieejot tajā iekšā.

Galerijas skatlogos šobrīd ir aplūkojamas mākslinieces Kristiānas Dimiteres viņas dzīvē nozīmīgu suņu skulptūras. Šobrīd pielāgojoties jaunajiem dzīves apstākļiem, galerija rūpīgi piedomā pie tā, lai darbus varētu apskatīt pilnvērtīgi no ielas.

“Šajos Covid apstākļos, kad izstāžu zāles ir slēgtas apmeklētājiem, galerijai ”Alma” ir izteikta priekšrocība, ka izstādes var apskatīt no ielas. Šobrīd galerijā ir skatāma mākslinieces Kristiānas Dimiteres personālizstāde ”Woof, woof”, kas ir veltīti trim suņiem, kas bija klātesoši viņas dzīvē, bet šoreiz ir citā saulē,” stāsta galerijas ”Alma” pārstāvis Tomass Pārups.

Viens no šiem suņiem ir bokseris Argo, kas bija Kristiānas Dimiteres vecāku – Vijas Artmanes un Artura Dimitera – suns, kurš viņu bērnībā sargāja. Māksliniece skulptūras pielīdzina katra suņa dvēseles atspulgam.

Ja epidemioloģiskā situācija Latvijā nemainīsies, muzeji un mākslas galerijas pielāgosies šiem apstākļiem un piedāvās arvien jaunas ekspozīcijas.

0 Komentāru