39 komentāri

Līga jeb Fatima – Latvijā dzīvojoša musulmane, kas ikdienā nēsā apģērbu, kas aizklāj seju, atzīst, – ja šī iespēja viņai tiktu liegta ar likumu, viņa vienkārši vairs neapmeklētu publiskas vietas.

Fatima cer, ka Latvijā tomēr neaizliegs nēsāt seju aizsedzošo apģērbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa arī atzīst, – iepriekš cilvēki ikdienā tam nepievērsa pastiprinātu uzmanību, taču šobrīd attieksme ir mainījusies.

Fatimas augums, rokas un seja ir nosegta, un tas simboliski apliecina, – garīgais ir svarīgāks par ķermeni. Interese par dažādām reliģijām, meklējot dzīvē trūkstošo dziļumu, tolaik vēl Līgai sākās jau pusaudža gados un ceļš līdz islāmam bijis pakāpenisks. Tostarp apgūta arābu valoda Ēģiptē.

Fatima, pārgājusi islāmā:

Tā kā es redzēju, ka tas dzīvē arī ir tikpat patiesi kā grāmatās, tad es arī tur sāku valkāt lakatus un skaitīt lūgšanas, bet arī uzreiz tā kā islāmu nevarēju saņemties pieņemt. Tad, kad gads bija pagājis, sapratu, ka, tā kā gads ir, tas ir man, tā nav vienkārši kaut kāda īslaicīga aizraušanās.

Līga par Fatimu kļuva lēnām un arī nikābu neapvilka uzreiz. Tas noticis pēc kāzām ar draugu, kurš tieši Fatimas dēļ arī kļuva par musulmani. Izplatītās runas, ka seju aizsedzošo tērpu sievietēm spiež valkāt vīri, Fatima noraida.

Foto:

Mājās Fatima nikābu visbiežāk nomaina pret gariem svārkiem. Abi bērni – Latvijas pilsoņi – arī tiek audzināti par musulmaņiem. Kopā ar četrgadīgo meitu tiek lasīts Korāns, arī viņa, sasniedzot pubertāti, visticamāk, valkās nikābu. Tikmēr divgadīgais dēliņš, ieraugot Saūda Arābijas bildē sievietes, saka – mamma.

Latvijas Saeima gan ir paziņojusi, ka nelems par aizliegumu atrasties publiskās vietās ar aizklātu seju. Šādu likumprojektu parlamentā bija iesnieguši Latvijas Reģionu apvienības deputāti, taču Saeimas vairākums to šodien noraidīja.

Šobrīd Latvijā dzīvo vairākas sievietes, kuras nēsā seju aizsedzošu musulmaņu apģērbu.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Mana zeme
  +19 +19 0

  Mana zeme

  Dārgā Fatima(tāgad Tu sevi tā dēvē).Es cienu un respektāju Tavu lēmumu, tā ir Tava brīva izvēle, Tava jaunā reliģija un dzīves veids. Mēs dzīvojam brīva valstī un katram ir brīva izvēle izpausties un vislabāk noteikti būtu, ja Tu izvēlētos savu turpmāko dzīvi pavadīt kādā, no sev tik tuvās ticibas valstīm. Jo arī mums pārējiem(tāpat kā agrāk Tev) ir tiesības uz savu zemi, savu ticību, noteikumiem, kārtību, kura Tev būtu jarespektē. Jo tā ir mūsu zeme, mūsu likumi, mūsu dievs, mūsu ticība un valsts un es nekad nepieņemšu Tavu ticibu, noteikumus, es nekad neļaušu saviem bērniem rotaļāties ar tavejiem, es nekad ar tevi kopā nepasākšu kko, ja tu necieni manu valsti, tās likumus, pilsoņus, dievu un tradīcijas.
 • Žanets
  +19 +19 0

  Žanets

  Man gan liekas, ka tā vienkārši ir vēlme būt oriģinālai un no ticības tur nav ne kripatas.
  Tā ir māžošanās, lai piesaistītu sev uzmanību.
  Tāpat ākstās arī Roberts Kļimovičs.
  Pieaugušu cilvēku muļķošanās.
  Reliģija ir tikai līdzeklis.
 • Laima
  +18 +18 0

  Laima

  Piedod, Līga, taču mani patiešām neuztrauc, ka tu neieradīsies sabiedriskās vietās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl