Pievienot komentāru

Turpinās pieteikumu iesniegšana šā gada “Latvijas lepnuma” balvai. Godināšanas ceremonija šogad norisināsies jau 17. reizi, un kanāls TV3 un “Latvijas Mediji” aicina dalīties stāstos no visas Latvijas par cilvēkiem, kuri ir nesavtīgi palīdzējuši, glābuši vai iedvesmojuši.

Šo gadu laikā esam iepazinuši neskaitāmus cilvēkus, kuri nesavtīgi palīdz, skolo un glābj. Šie cilvēki ir mūsu lielākā bagātība. Tādēļ, turpinoties “Latvijas lepnums 2020” pieteikumu saņemšanai, portāls Skaties.lv piedāvā atskatīties uz iepriekšējo gadu stāstiem par cilvēkiem – mūsu ikdienas varoņiem, kuri bijuši klāt un palīdzējušie citiem, kad tas visvairāk bija nepieciešams.

Jēkabs Kalmanis: “Latvijas lepnums 2014”

Tolaik, pats vēl būdams puika – 7. klases skolēns, Jēkabs agrā pavasarī no noslīkšanas vietējā Talsu dīķī izglāba trešās klases skolēnu Kristapu. Jēkabs netālu no Leču dīķa gadījies nejauši. Viņa uzmanību pievēruši negaidīti palīgā saucieni pievērsuši uzmanību.

Tomas Jaunzems: “Latvijas lepnums 2018”

“Mums ir pašiem savs Supermens!” Tā īsumā var raksturot ugunsdzēsēju Tomasu Jaunzemu, kurš pirms diviem gadiem brīnumaini izglāba ārā pa logu lecošu sievieti.

Ķēriena mirklis iemūžināts video, kas pēcāk guva lielu uzmanību kā sociālajos tīklos, tā arī pašmāju un ārvalstu presē. Tās bija tikai pāris sekundes, bet to laikā glābta dzīvība. Ugunsdzēsēja Tomasa Jaunzema rokas spēja satvert jaunās sievietes kājas. Vairāku darba gadu laikā šī viņam bija pirmā reize, kad nācās palīdzēt cilvēkam dzīves smagākajā brīdī.

Daniels Nikitins un Edžus Strods: “Latvijas lepnums 2018”

Divi brālēni – Daniels Nikitins un Edžus Strods – paveikuši varoņdarbu, ko daudzi no mums nevarētu paveikt pat pieaugušo vecumā. Viņi bez vilcināšanās metās palīgā ugunsnelaimē nonākušam kaimiņam.

Pirms diviem gadiem kādā parastā septembra pievakarē brālēni – tolaik 14 gadus vecais Daniels un 17 gadus vecais Edžus – novērsa nelaimi, kas varēja beigties traģiski kādam slimam, uz gultas gulošam sirmgalvim. Turklāt divstāvu mājas astoņu dzīvokļu iemītnieki varēja palikt bez pajumtes.

Aleksandrs Kameņevs: “Latvijas lepnums 2019”

Pērnvasar liepājnieks no liesmu un dūmu pārņemta dzīvokļa kailām rokām paglāba trīs bērnus. Šis ir stāsts par nejaušību, par likteni un sekundēm dzīvības cenā.

Iesūtīt stātus šā gada “Latvijas lepnuma” balvai var ŠEIT! 

Stāstus ir iespējams iesniegt līdz 18. septembrim portālā skaties.lv/latvijaslepnums, aizpildot formu, kā arī sūtot vēstules uz “Latvijas Mediju” redakciju Rīgā, Dzirnavu ielā 21, LV 1010.

Svinīgā godināšanas ceremonija “Latvijas lepnums” ir kļuvusi par tradīciju, kas aicina novērtēt cilvēkus, kuri ik dienas ir mums līdzās. Tie ir bijuši gan izcili skolotāji, gan pašaizliedzīgi glābēji, gan cilvēki, kuri nesavtīgi palīdz. Šogad, laikā, kad pasauli skāra globālā pandēmija, tā izgaismoja vēl vairāk gaišu darbu un cilvēku – brīvprātīgo kustības, kas atbalstīja seniorus, skolotājus, kas meklēja radošus risinājums, kā apgūt mācību vielu, vecāki, kuri, paliekot mājās, paši kļuva par skolotājiem, un, protams, medicīnas un policijas darbinieki, kuriem īsā laikā nācās pielāgoties jauniem darba apstākļiem, ik dienas pakļaujot riskam gan sevi, gan ģimeni.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.