Mūsējie – labākie! Policistei Gundai Šabanovai un sunim Nato 1. vieta starptautiskās kinologu sacensībās

5 komentāri

Latvijas Valsts policijas kinoloģe un viņas uzticamais kolēģis vācu aitu suns izcīnījuši pirmo vietu starptautiskās dienesta suņu biatlona sacensībās. Sacensības nebija viegla pastaiga ar suni, bet gan desmit kilometru gara distance ar peldēšanu, skriešanu, aizturēšanu un pat suņa nešanu.

Gunda norāda, ka sacensībās ļoti svarīga ir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet suņa un kinologa savstarpējā sapratne.

Gunda Šabanova
VP kinoloģe

Kinologs var skriet ļoti ātri, bet, ja viņam nebūs sadarbības un kontakta ar suni, tad uzdevumi netiks pildīti, un līdz ar to nāks soda punkti vai arī diskvalifikācija.

Gunda un Nato uzvaru guva šā mēneša sākumā, Beļģijā, deviņu valstu konkurencē, dienesta suņu biatlona sacensībās. Gundai un Nato bija jāskrien desmit kilometri, jāpieveic 19 uzdevumi, tostarp suņa nešana, peldēšana, šaušana, šķēršļu pievarēšana un trīs aizturēšanas. Gunda uzskata, ka pirmo vietu viņai un Nato sagādāja labā savstarpējā saprašanās.

Gunda Šabanova
VP kinoloģe

Prieks ir viennozīmīgi, tāpēc, ka citus gadus tā otrā vieta… Tas mērķis ir bijis izvirzīts dabūt pirmo vietu un arī strādājām pie tā, smagāki treniņi, pašai un sunim, te arī rezultāts un par to arī prieks, ka ieguldītais darbs, atvēlētais laiks tam visam ir attaisnojies.

Gundai un Nato individuālajās sacensībās Beļģijā pirmā vieta, bet Valsts policijas patruļpolicijas komandai arī ievērojams panākums, komandu kopvērtējumā viņi ieguva 5. vietu. Kopumā Valsts policijā ir 20 dažādiem uzdevumiem apmācīti suņi, ar katru no tiem strādā pieredzējis Valsts policijas kinologs.

5 komentāri